13.05.2016 | 02:05
Autor:
Kategorie:

Berta bonitéra přesvědčila

Včera se ve středisku Sovětice patřícímu ZAS Mžany na Královéhradecku uskutečnil již sedmý Zemědělský den Mžany 2016. Kromě tradiční soutěžní přehlídky českého strakatého skotu měli návštěvníci možnost ochutnat produkty, které získaly značku Regionální potravina, zaujala také přehlídka zemědělské techniky a prezentace myslivosti. Děti, kterých přijelo na 400, ocenily program Zemědělství žije připravený Zemědělským svazem České republiky.

Tradiční přehlídku plemenic rozhodoval tradiční sudí – ředitel Svazu chovatelů českého strakatého skotu Ing. Pavel Král. A soudcování neměl lehké. Jak několikrát v průběhu akce zmínil, krávy byly vzácně vyrovnané a velmi dobře připravené.
Vítězkou však mohla být jen jedna. Poté, co „známá firma“ Berta z Radešínské Svratky vyřadila v souboji královen svou největší soupeřku, domácí dceru býka Rau a loňskou vítězku této akce, zbývalo se už jen ve finálovém kole popasovat s mládím v podobě prvotelky z Nahořanské a. s.
„Dnes jsem dal přednost zkušenému stáří před perspektivním mládím,“ komentoval svoje rozhodnutí Pavel Král poté, co poplácal šampiónku Bertu po zádi.*
Více si přečtete v Zemědělci.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down