14.10.2021 | 01:10
Autor:
Kategorie:

Exotika bude ve znamení plazích predátorů

Konec října bude na výstavišti v Lysé nad Labem už po třinácté patřit všem milovníkům exotiky. K vidění bude největší evropská výstava papoušků, okrasných bažantů a kachniček, plazů, akvarijních ryb, opici šelem. A to vše v úžasném aranžmá exotických rostlin a stromů, kterou i letos doplní nové expozice.

Výstava Exotika, která se bude konat od 27. do 31. října 2021, je jedinou výstavou svého druhu s téměř dokonalou iluzi exotické přírody. Po úspěšném vystavení kočkovitých šelem letošní výstava přichází s další novinkou – krokodýli kubánskými, které zajistí Krokodýlí ZOO Protivín.

V hale C v expozici exotických ptáků budete moci obdivovat unikátní kolekci zachráněných handicapovaných velkých papoušků. Největší kolekce tradičně představí kluby chovatelů bažantů, vodního ptactva, holoubků a ostatních exotických ptáků. Chybět nebudou ani velké expozice akvaristiky a terarijních zvířat. Těšit se můžete i na kolekci malých savců, včetně primátů a velkých šelem. Prezentovat se budou i pěstitelé okrasných rostlin.

Hala B bude opět věnována podvodnímu světu, v němž se představí obyvatelé sladkovodních i mořských akvárií. V hale A2 pak proběhne druhý ročník Mistrovství ČR v bodovaných ptácích, což je nejprestižnější česká soutěž pro chovatele andulek, agapornisů, kanárů a dalších ptáků.

Během výstavy se budou konat poradny pro chovatele exotických a okrasných ptáků, savců, akvarijních ryb a terarijních zvířat, přičemž na otázky návštěvníků budou odpovídat nejlepší chovatelé z celé republiky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down