10.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:

Holštýnští býci v Homoli

Součástí přehlídky býků, která se uskutečnila v Homoli v jižních Čechách, byli také holštýnští plemeníci. Akci pořádala společnost Jihočeský chovatel, a. s., ve spolupráci se Sdružením jihočeských chovatelů a firmou NTG Agri.

První z předvedených holštýnů Agras Apache NXB-642 pochází ze známé a rozvětvené rodiny Agras Amálka z podniku Agras Bohdalov, a. s. Narodil se 13. prosince 2018 z plemenné kombinace Vancouver x Rubicon x O-Man. Jak komentoval šlechtitel, Agras Apache je zlepšovatel kilogramů mléka i obsahu složek (plemenná hodnota pro mléko je na úrovni 1329), Plusové jsou i hodnoty pro dlouhověkost (116) a obsah somatických buněk (118). Celkový index SIH je na úrovni 141,6.

Další z bohdalovských býků, Blackfoot NEO-984 pochází také z rodiny Agras Amálka. Narodil se 25. července 2019 z plemenné kombinace Semino x Gatedacer x Rubicon. Jeho SIH je na úrovni 148,8, nabízí vysoké plemenné hodnoty pro produkci mléka i složek, je zlepšovatelem končetin a také znaků vemene.

Posledním a nejmladším z předvedených holštýnů byl NO-PE Comanche z chovu Petra Nováka v Kochánově narozený 21. března tohoto roku z kombinace Kenobi x Benz x Kerrigan. Aktuální SIH na úrovni 131,7 a plemenné hodnoty pro mléko, dlouhověkost, končetiny i vemeno ukazují podle řečníka na komplexního a vyrovnaného otce další generace.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down