16.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:

Krmiva a krmné směsi pro hospodářská zvířata

Představenstvo Spolku pro komodity a krmiva a Odborná sekce krmiv uspořádaly tentokrát již přímou XXVI. Konferenci O krmivech a výživě hospodářských zvířat konanou pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana dne 13. 10. 2021 v LH Hotelu Dvořák v Táboře. Vybraní přednášející představili své prezentaci v několika tématických blocích.

Programem konference provázel Ing. Marek Kumprecht, pověřený vedoucím Odborné sekce krmiv Spolku pro komodity a krmiva. Ujal se i zahájení konference, přivítání účastníků a hostů.

Úvodní slovo pro blok přednášek o současném stavu českého zemědělství a odvětví výroby krmiva nejbližší budoucí výhledy si připravil náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce zemědělství a potravinářství Ing. Jindřich Fialka.

Ing. Jan Doležal, prezident, Agrární komora ČR popsal klíčové aktivity Agrární komory ČR za rok 2020/2021 a jejich konkrétní přínos pro české zemědělství. Vysvětlil nejbližší plán aktivit AK ČR a věnoval se i hodnocení aktuální situace a nejbližšího výhledu Společné zemědělské politiky.

Ing. Zdeněk Kubiska, předseda představenstva Spolku pro komodity a krmiva vysvětlil stav českého zemědělství a také odvětví výroby krmiv a krmných směsí a naznačil jejich budoucnost.

Blok přednášek na téma udržitelná výroba krmiv a krmných směsí zahájil Mgr. Vladimír Mráz, zástupce Výboru pro udržitelnost FEFAC a věnoval se nejnovější tématice, a to Národní chartě České republiky udržitelné výroby krmiv a krmných směsí.

Ing. Petr Jílek, ředitel odbor environmentálního a ekologického zemědělství, Ministerstva zemědělství také vysvětlil udržitelnost, jako současné, velice klíčové téma budoucnosti zemědělství i výroby krmiv a krmných směsí, včetně všech souvisejících agend, a to právě – z pohledu Ministerstva zemědělství a všech činností, které v tomto směru ministerstvo vyvíjí a plánuje v nejbližší době.

Ing. Vladislav Smrž, náměstek pro řízení sekce politiky a mezinárodních vztahů Ministerstvo životního prostředí se také ve své přednášce věnoval udržitelnosti, jako současnému, velice klíčovému tématu budoucnosti zemědělství a produkce krmiv a krmných směsí

Přednášku na téma mezinárodní situace si připravil Ing. Marian Uhrík, předseda představenstva Zväzu výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných společnosti na Slovensku. Zajímavá byla jeho přednáška o hodnocení současné situace v zemědělství a v krmivech na Slovensku o aktuální činnosti a plánu nejbližších aktivit Zväzu výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných společnosti.

V bloku přednášek na téma činnost dozorových orgánů se prezentoval MVDr. Jiří Bureš, ředitel Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv. Přednášel o hodnocení dozorové činnosti v odvětví krmiv a krmných směsí za rok 2020/2021. Popisoval i novou legislativu o veterinárních léčivech a medikovaných krmivech. Ing. Miroslav Florián, Ph.D., zástupce vedoucího služebního úřadu, ředitel Sekce zemědělských vstupů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského hodnotil výsledky dozorové činnosti v oblasti krmiv a krmných směsí za rok 2020/2021.

Po ukončení přednášek následovala diskuse posluchačů s přednášejícími.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down