11.10.2019 | 03:10
Autor:
Kategorie:

Nejen národní přehlídka plemene blonde d'Aquitaine

Letos bylo Blonde d'Aquitaine (3. nejčetnější masné plemeno ve Francii s 530 000 kravami) nejvýznamnějším plemenem veletrhu Sommet de l´élevage. Zvířata plemene soutěžila v mnoha kategoriích po celé tři dny trvání výstavy v prestižní hale Zénithů. Celkem 350 nejkrásnějších francouzských „blondů“ od 140 chovatelů z 35 departementů. Je to příležitost, aby farmáři ukázali plody své práce a četné výhody plemene, které se chová ve více než čtyřiceti různých zemích, a to je dokonale přizpůsobeno těm nejteplejším oblastem světa.

Doplněním šampionátu byla dražba mladých zvířat plemene blonde d'Aquitaine v podvečer 3. října.

Mezi novinkami letošního roku byly tři původně britská plemena, a to včetně plemene hereford, který mělo svůj národní šampionát. Čtyřiadvacet nejlepších zvířat tohoto plemene bylo z Francie. Tento rok se všechna masná plemena představila v hale Zénith d´Auvergne, nádherné prostředí pro pořádání takových důležitých show. Dalšími britskými plemeny byly highland a aberdeen angus. V hale Zénith d´Auvergne se tedy posuzovala plemena charolais, limousin, salers, aubrac, gasconne, parthenaise, bazadaise, belgické modrobílé a zmíněný hereford.

Návštěvníci mohli dále vidět plemena maine-anjou, ferrandaise, aberdeen angus a highland. Celkem bylo prezentováno 750 zvířat masných plemen.

V hale dojených plemen skotu se na menším předvadišti představila zvířata plemen holštýnského, montbeliard, normandského, swiss brown, simentálského, abondance, tarentaise a jersey, celkem tedy 550 zvířat.

Na volné ploše na velikém ringu  soutěžili také koně, zejména chladnokrevní, jako jsou ardennais, comtois, breton a percheron. K vidění bylo i plemeno auxois. Diváci viděli ukázky jezdeckého vybavení a koní a oslů při práci i aukci koní. Do Clermont Ferrandu přijelo 300 koní.*

Podrobněji v týdeníku a časopisech Náš chov a Krmivářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down