19.05.2016 | 01:05
Autor:
Kategorie:

Nejlepší vemeno z Mžan

Minulý týden se ve středisku Sovětice patřícímu ZAS Mžany na Královéhradecku konal již sedmý Zemědělský den Mžany 2016. Kromě vyhlášení nejlepší prvotelky, nejlepší krávy na druhé a také vítězky v kategorii krav na třetí a další laktaci se samozřejmě bojovalo o titul šampiónky a také o ocenění za nejlepší vemeno výstavy.

Ředitel Svazu chovatelů českého strakatého skotu Ing. Pavel Král si při rozhodování o nejlepší mléčné žláze soutěže do ringu pozval nejlepší prvotelku ze společnosti Nahořanská a. s., vítězku kategorie krav na třetí a další laktaci Bertu z Radešínské Svratky a také další dvě soutěžící – prvotelku z domácího chovu po otci Galileo a plemenici ze ZD Dobrá Voda po otci Renwart.
Titul krávy s nejlepším vemenem nakonec putoval do Nahořan za plemenici č. 293163/952, která vyhrála také soutěž krav na první laktaci. Pochází z kombinace Wille HG-329 x Rau RAD-276 a kromě výstavního vemene se může pochlubit i tělesným rámcem a prostorným středotrupím.
„Mléčná žláza je kapacitní, hluboká, s výrazným závěsným vazem a špičkovými struky,“ okomentoval svoje rozhodnutí Pavel Král.*

Více si přečtete v Zemědělci.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down