One 17 – konference o nápadech

Velké mezinárodní konference One 17 se zúčastnilo 4000 lidí z různých oblastí z 80 zemí, aby se dozvěděli nové informace, předalo si své zkušenosti a bavilo se v Lexingtonu v Kentucky. Společnost Alltech, pořadatel konference a dalších akcí probírajících ve dnech 20-24. května 2017, byla založená v roce 1980 irským podnikatelem a vědcem Dr. Pearsem Lyonsem.

Náplní její práce je zlepšování zdraví a výkonnost lidí, zvířat a rostlin prostřednictvím výživy a vědecké inovace, a to zejména technologie fermentace, nutrigenomiky a produkce řas. Alltech nadšeně podporuje technologie v oblasti zemědělských inovací.

Jednou z nejočekávanějších přednášek plenárního zasedání byla ta Pearse Lyonse, prezidenta a zakladatele společnosti Alltech. Na 4000 posluchačů konference ONE 17 čekalo, že se dozví tajemství toho, jak být narušitelem (disruptor). Téma konference „rozvrátit narušitele“ je o změně stávajícího stavu a oživení firmy tak, že vyvíjí a přijímá produkty a nápady, které šetří čas a peníze, zlepšují efektivitu a jsou uživatelsky přívětivé.
Přijetí tohoto narušení je synonymem pro očekávání budoucnosti a ta v zemědělství představuje efektivnější postupy, rychlejší výsledky a ušetřené peníze.
Dr. Lyons jasně řekl, že konvenční mainstreamové společnosti prodávají produkt, zatímco velké společnosti prodávají sny.
Aby se společnost stala deskriptorem ve svém oboru, musí prodávat nejen to, co je v jejím zájmu produkovat, ale také to, co chce spotřebitel. Tato cesta je obousměrná. Ale realizace snů a myšlenek samotných nestačí, podle dr. Lyonse musí mít společnost také ideály. Vysvětlil, jaké neobchodovatelné ideály má společnosti Alltech. Zůstává soukromou společností, reinvestuje čas a peníze do společností, produktů a zaměstnanců, důležitá je rychlost přijímaní nových nápadů a nezbytné je podle dr. Lyonse se bavit.
Poradil posluchačům, že pokud mají sny vhodné pro budoucnost, měli by mít plán, jak si je splnit? Je dobré si je napsat, protože podle výzkumu ti, kteří si zapisují své cíle, mají mnohem vyšší šanci, než je dosáhnout, než ti, kteří to neudělají.
V průběhu třídenní konference se během plenárního zasedání vystřídalo na dvacet spíkrů a ve středu 24. května se účastníci konference rozdělili do specializovaných sekcí, aby vyslechli další přednášky.

Celé tři dny konference byly nabity obrovským množstvím zajímavých myšlenek a nápadů. Jednou ze zásadních otázek, týkajících se nejen zemědělství je, jak v relativně blízké budoucnosti nakrmit 9 miliard lidí na Zemi.*

Podrobněji v časopisech Náš chov, Krmivářství a týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down