03.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:

Přehlídka býků v Homoli

Společnost Jihočeský chovatel, a. s., ve spolupráci se Sdružením jihočeských chovatelů a firmou NTG Agri uspořádala koncem září přehlídku plemenných býků na inseminační stanici Homole v jižních Čechách. Zájemcům se představily dvě desítky býků plemen české strakaté, holštýnské, brown-swiss, belgické modrobílé, limousin, blonde d′Aquitauine, piemontese, masný simentál, aberdeen angus a hereford.

Z českých strakatých býků vešel jako první do předvadiště Osaka HCH-027 z kombinace Hutera x Epigraf x Alon pocházející ze ZD Krásná Hora nad Vltavou. „Tento býk s aktuálně 140 otelenými dcerami nese vlohy pro vysokou mléčnou užitkovost, je dobrým korektorem struků a zaručuje lehké porody,“ okomentoval ho hlavní šlechtitel společnosti Jihočeský chovatel Ing. Zdeněk Schaffelhofer mladší.

Komplexní býk Premiant HCH-041 z podniku ZD Nová Ves-Víska z kombinace Herzschlag x Vanadin x Weinold nabízí podle řečníka GZW na úrovni 131, špičkovou masnou i mléčnou užitkovost a také kvalitní končetiny.

Plemeník Royce HG-457 (Watking x Waldbrand x Vanstein) se může pochlubit GZW na úrovni 133 a velmi dobrou plemennou hodnotou pro mléčnou užitkovost. Jeho dcery mají předpoklad výborných vemen vhodných i do robotických systémů dojení.

Aktuálně dvanáctý nejlepší bezrohý strakatý býk s GWZ 138, to je syn Wabana Wabaner Pp HG-474 (otec matky Skorpion), dovezený z Rakouska. I dcery tohoto plemeníka dobře zapadnou do stád s robotickým dojením.

Toltek HG-484 z kombinace Walk x Mahango Pp x Erogen se narodil 27. března 2019 v podniku Agraspol Předmíř, a. s., nabízí podle zástupce firmy GZW na úrovni 137. „Jeho dcery mají velmi dobré předpoklady k dlouhověkosti i vysoké užitkovosti z hlediska kilogramů mléka i obsahu složek,“ uvedl Schaffelhofer.

Býk Tonkawa HG-502 z kombinace Rolls x Varta x Wildboy dovezený z Rakouska má aktuální GZW na úrovni 131. Jeho plemenné hodnoty zaručují dobrou užitkovost i reprodukci dcer.

Plemeník Utah HCH-113 (Hayabusa x Mandrin x Royal) narozený v Rakousku s GZW rovným 131 nabízí chovatelům dobrý exteriér, mléčnou užitkovost i složky. „Díky dispozici k lehkým porodům je vhodný i na jalovice,“ sdělil Ing. Schaffelhofer.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down