15.10.2021 | 12:10
Autor:
Kategorie:

Prezentace masných plemeníků

Návštěvníkům se na přehlídce plemenných býků v Homoli, kterou pořádala společnost Jihočeský chovatel, a. s., ve spolupráci se Sdružením jihočeských chovatelů a firmou NTG Agri, představili také býci masných plemen. Komentoval je Ing. Pavel Káčer.

Jako první z masných býků nastoupil do předvadiště osvalený Crystal ZBM-440, zástupce plemene belgické modrobílé narozený 19. července 2018. Plemeník dovezený z Nizozemska má původ Zougar d′Ozo x Adajio de Bray. Podle komentátora má excelentní zevnějšek podtržený žádaným plášťově bílým zbarvením. „Jeho osvalení je vynikající, bonusem jsou i korektní končetiny,“ sdělil přítomným Ing. Káčer.

Dalším zástupcem plemene belgické modrobílé byl Filípek ZBM-468 (Terbeck x Maurage) chovatele Ing. Ladislava Zigáčka z Ústrašic narozený 15. září 2019. Na něm řečník vyzdvihl nadprůměrnou hmotnost a kvalitní končetiny.

Homozygotně bezrohý limousin Galán z Melče PP (ILI-141) chovatelky Jany Bystrianské se narodil 6. února loňského roku po otci DLG Lundi PP a otci matky Ercin P. Podle Ing. Káčera nabízí velmi dobrý exteriér s kvalitním osvalením.

Také homozygotně bezrohý Dingo z Vlastějova PP s registrem ZBQ-261 reprezentoval v Homoli plemeno blonde d′Aquitauine. Býk narozený 10. srpna 2017 s původem EHG Janus PP x Pannar PP z chovu Marie Tesárkové má podle Káčera velmi dobrý tělesný rámec i osvalení.

Zástupce plemene piemontese Gerlach z Lutoniny ZPI-841 chovatelky Jany Švidrnochové pochází z kombinace Urlo x Orso. „Plemeník nabízí vynikající růst a nadprůměrné osvalení,“ okomentoval ho zástupce firmy.

Plemeno masný simentál reprezentoval v ringu Gaspar z Drouhavče PP (ISI-758, Zentrum x Reppy) narozený na počátku roku 2020. Býček chovatele Jiřího Zeleného se vyznačuje velmi dobrým přímým efektem pro růst a vysokými indexy pro zevnějšek.

Černě zbarvený aberdeen angus Gauss z Rantířova chovatele Ing. Vladimíra Šaška (AAA-381) z kombinace Gastro x Unikát je kapacitní býček s velmi dobrými hodnotami pro kapacitu i osvalení a také indexu odstavu telat.

Velmi dobrými přímými efekty pro růst, porody i index odstavu telat se může pochlubit také červený aberdeen angus Gunnar red AAA-628 z chovu Jiřího Procházky z Dubí.

Jako poslední vstoupil do předvadiště hereford Fox Měcholupský P* chovatele Měcholupská zemědělská, a. s. „Rámcový a osvalený bezrohý býk je dobrou volbou pro snadné porody a optimální růst telat,“ zhodnotil býka Pavel Káčer.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down