21.06.2020 | 12:06
Autor:
Kategorie:

Vysavač kejdy v akci

V hnojných chodbách podniku ZD Domašov se podle naprogramovaných tras pohybuje vysavač kejdy Lely Discovery 120 Collector. Nepotřebuje instalaci žádných naváděcích prvků, orientuje se pomocí ultrazvukových senzorů, senzorů nárazu a elektronickým kompasem. Pro bezpečnost krav i obsluhy je vybaven čidly zabraňujícími nárazu.

Jeho úkolem je čištění pevných podlah v hnojných chodbách sbíráním kejdy do vnitřní nádrže s objemem 340 litrů. Kromě této nádrže disponuje ještě prostorem na vodu o objemu 70 litrů. Voda je určena jednak ke zvlhčování vysávaného materiálu, jednak k dokonalejšímu omytí čištěné podlahy.
Vysavač kejdy vyjíždí na určenou trasu v zadaný čas a v intervalu podle velikosti stáje. Počet jednotlivých jízd záleží na velikosti a uspořádání stáje, podle kapacity baterií může jeden robot vyjet za den až dvacetkrát. Jakmile Discovery dokončí určenou trasu, vrací se zpět nad sběrný kanál, kde doplňuje zásoby vody a roztahující se vodní vaky pomáhají vytlačit kejdu z nádrže přímo do kanálu. Následně se pak přemístí do vedle stojící nabíjecí stanice.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down