01.07.2015 | 04:07
Autor:
Kategorie:

Zero není žádná nula

I nejlepší mezi herefordy vybíral Karel Šeba. V kategorii jalovic ve věku 12 až 24 měsíců přiřkl titul plemenici Bea 730 F1 z Doubravky chovatele a majitele Dušana Kubíka, Třebčice. Zvítězila především díky tělesnému rámci a délce těla. Za ní se umístily Aorta z Drouhavče a Anka z Drouhavče z chovu Jiřího Zeleného.
V kategorii krav bez rozdílu věku vybral Karel Šeba jako nejlepší Petru z Drouhavče z chovu Jiřího Zeleného. „Má širokou záď, prostorné středotrupí a velmi dobrou mechaniku pohybu,“ pochválil ji sudí. Za ní se umístila Milos Lady Security 11T chovatele M. I. L. O. S. Inc ČR a majitele Ing. Jana Machače z Chřibské. Na třetí příčce skončila Raketa z Drouhavče opět z chovu Jiřího Zeleného.

Mezi mladými býky zabodoval Alvaro z Drouhavče od Jiřího Zeleného (majitel P. F. B. Transport, spol. s  r. o.). „Je dlouhý, má kapacitní hrudník a perfektní osvalení, především zádě,“ uvedl Karel Šeba na jeho adresu. Za ním skončil Amiral z Chřibské Jana Machače.
V kategorii plemenných býků hodnotitele nejvíce zaujal Zero z Doubravky chovatele a majitele Dušana Kubíka, Třebčice. Podle jeho slov je optimálního tělesného rámce, osvalený, s hlubokým hrudníkem. Za ním skončili Milos Plastr 41 a Ural z Drouhavče (chovatel Jiří Zelený, majitel Josef Menšík, Dětřichov u Opatova).
Šampiónem plemene pak byl podle Šeby jednoznačně plemeník Zero z Doubravky.*

Více informací si přečtete v Zemědělci, Farmáři a Našem chovu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down