Výstava koní a všeho, co k nim patří

Ve dnech 23.–25. září proběhl na výstavišti v Lysé nad Labem koná 23. ročník nejstarší a největší výstavy koní v České republice Kůň 2016. Stejně jako každoročně se představilo návštěvníkům více než 20 plemen koní, kterých bylo tentokrát více než 120.

V hale C se na předvadišti v dopoledních hodinách představili koně v chovatelské přehlídce a odpoledne potom mohli diváci vidět jejich využití ve sportu, skokových soutěžích či v zápřeži. Po celé tři dny byly k dispozici na venkovních plochách a v hale B nabídky více než stovky prodejců jezdeckého a dalšího sortimentu všeho, co ke koním patří. Návštěvníci se mohli zúčastnit také flerjarmarku s možností zakoupení řemeslných výrobků, které se různým způsobem týkaly koní. Byli tu cínaři, sedláři, rytec skla, hrnčíři a keramici, švadleny i malířky, šperkaři i zástupci kovářského řemesla, s tím, že většina z autorů svou práci také předváděla.

V pátek a v sobotu večer se konala noční show s předvedením využití koní nejrozmanitějšími způsoby.

Na začátku sobotního odpoledního programu byl vyhlášen Nejkrásnější kůň roku 2016.

Do dvorany slávy byl za celoživotní úsilí při rozvoji a zkvalitňování českého chovu koní přijat Rudolf Skřivan st., významný chovatel a bývalý československý reprezentant ve skokovém jezdectví. Osobností výstavy se stal ředitel Národního hřebčína v Kladrubech Ing. Jiří Machek, a to za dlouhodobou spolupráci při přípravě a realizaci výstavy Kůň v Lysé nad Labem.*

Podrobněji v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *