Zemědělec spolu s Jezdeckým festivalem

První jarní dny 22. až 26. března byly na výstavišti v Lysé nad Labem věnovány tradičním výstavám. Po šestačtyřicáté pokračoval zahrádkářský, zahradnický a zemědělský veletrh Zemědělec. Přestože počasí nebylo právě jarní, zaplnilo prostory výstaviště množství návštěvníků, kteří si prohlíželi a nakupovali květiny, osiva, stromky, keře, postřiky, hnojiva a zahradnické pomůcky. Zajímali se také o zemědělskou a zahradní techniku a vybavení stájí i krmivo pro všechna hospodářská zvířata.

V patře haly A probíhaly po celou dobu odborné přednášky o pěstování rostlin i péči o zvířata a návštěvnici mohli sledovat vyhlášení výsledků soutěže o potravinářský výrobek Středočeského kraje.
Dalším bodem výstavního programu byl 17. ročník aranžerské soutěže Polabský motýl, tentokrát na téma František Antonín Špork. Družstva studentů ze středních zahradnických škol měly za úkol vyzdobit kóji (4 x 4 m) a splnit přitom zadání vytvořit dominantní florální objekt jako poctu svatému Hubertu, svatební kytici u příležitosti svatebního obřadu Františka Antonína Šporka s Františkou Alžbětou Apolonií baronkou Swéerts-Reist a kytici k  narozeninám Františka Antonína Šporka.

Čtvrtý ročník Jezdeckého festivalu byl finálovým závodem skokových vozatajských soutěží, o nejlepší umístění se bojovalo v drezuře a voltiži a festival byl doplněn ukázkami všestrannosti, reiningu a vytrvalosti i paradrezury a paravoltiže, disciplín pod hlavičkou České jezdecké federace.

Seriál závodů Winter tour Jump and drive – Zimní jezdecký pohár je soutěží v parkurovém skákání a v překážkové jízdě spřežení. Do celkového pořadí se započítávají vždy tři  nejlépe bodované výsledky (vč. finále právě v Lysé nad Labem), přičemž v posledním (finálovém) kole získají  účastníci dvojnásobný počet bodů. V případě, že někteří jezdci či vozatajové budou mít stejný počet bodů, rozhodne umístění v Lysé nad Labem, ve finálovém kole. V Lysé nad Labem se tedy soutěžilo ve skokových soutěžích, ve všestrannosti, drezuře, voltiži a spřežení (jednospřeží, dvoj- a čtyřspřeží).

Závody se dají sledovat také online, a to na EquiTV.cz  i na sportovním webu České televize, takže kdo se na finále jezdeckého poháru do Lysé nad Labem nedostal, může ho vidět i tak.*

Podrobněji v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *