Zlato brali chovatelé z Hořepníku

Včera se v Košeticích znovu po dvou letech uskutečnil chovatelský den pořádaný společnostmi ABS a Agropodnik Košetice. V pátém ročníku této akce se nejen předvedly plemenice holštýnského a českého strakatého skotu, ale její součástí byl i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

V holštýnské části přehlídky se prezentovaly tři desítky plemenic od první až po 11. laktaci (domácí plemenice č. 134947/204 po otci Emen). Vyhrát však mohla jenom jedna. Po lítém boji získala titul šampiónky kráva 418986/961 na třetí laktaci z podniku Agrodam Hořepník.

Tato plemenice z kombinace Junction x Detective zaujala hodnotitele Ing. Ladislava Vondráška především mléčným charakterem, vyzdvihl také její mléčnou žlázu, zvláště zadní i přední upnutí a závěsný vaz. „Byla také výborně připravená,“ dodal Vondrášek.

Cenu za nejlepší vemeno si pak odvezli chovatelé z jihočeských Lipanovic. Kráva Rolnička Mimi (479635931) na druhé laktaci je z kombinace Aloiso x Glen a hodnotitele uchvátila kapacitou vemene, pochválil i přední a zadní upnutí a délku i rozmístění struků.*

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *