Značka Joskin si udržuje dobré jméno

Když se řekne Belgie, většině z nás se vybaví její hlavní město Brusel, které je administrativním centrem Evropské unie. Kromě budovy evropského parlamentu je známým symbolem metropole také například Atomium nebo čůrající panáček. Pro zemědělskou veřejnost však tato část západní Evropy není jen zastávkou za kulturními a gurmánskými zážitky, ale především místem, kde se vyrábí kvalitní zemědělská technika. Kejdové cisterny, návěsy, rozmetadla hnoje, přepravníky na zvířata, cisternová napajedla nebo stroje pro údržbu trvalých travních porostů – to je sortiment výroby belgické společnosti Joskin, která skupině zástupců českých zemědělských podniků umožnila velmi zajímavou prohlídku ve svých výrobních závodech Soumagne a Spaw-Tech.

 

Belgická firma, kterou založil v roce 1968 Victor Joskin, patří mezi přední světové výrobce zemědělské techniky. Jejím klíčovým produktem jsou cisterny na vývoz kejdy a přípojná zařízení na její aplikaci do trvalých travních porostů i do ornice. Za více než třicet let od uvedení první cisterny na trh se v uvedené rodinné společnosti, jenž má svou produkci v současnosti rozloženou do čtyř výrobních závodů (dva jsou v Belgii a zbývající ve Francii a Polsku), vyrobilo na 33 tisíc cisteren. Sortiment pěti velikostních kategorií a 50 modelů cisteren Joskin s objemem od 2500 do 26 000 litrů firma rozšířila o novou řadu  Q-Bigliner (tři modely s kapacitou 28 600, 30 200 a 31 800 l), která není vybavena žádným aplikátorem a je určena pro dopravu na delší vzdálenosti.

Podle prezentace marketingového manažera společnosti Francise Wiertze se kejdové cisterny, ale i návěsy, rozmetadla hnoje, přepravníky na zvířata, mulčovače a ostatní sortiment firmy Joskin exportují do více než čtyřiceti zemí. Do nejvzdálenějších míst, například do Japonska, Kanady, Číny, Austrálie nebo na  Nový Zéland však běžnou přepravu kamióny nahrazuje kontejnerová doprava.

Zemědělská technika  značky Joskin je oblíbená také v České republice, která ve statistikách uvedené rodinné společnosti zohledňující prodej za loňský rok, figuruje na velmi pěkném šestém místě před Velkou Británií, Maďarskem, Ruskem či Novým Zélandem. O důvod více představit skupině dvanácti reprezentantů českých zemědělských podniků nejen ucelený sortiment vyráběné mechanizace, ale především přesvědčit o kvalitě nové generace zemědělské techniky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *