Blokové (nebo sezónní) telení krav je nejjednodušším způsobem vedení stáda. Celé stádo se telí během osmi až dvanácti týdnů a ošetřuje se jako jediné zvíře. Všechny manažerské práce se provádí současně v celém stádě: otelení, inseminace, období dojení, zasušení. Během doby stání na sucho nemusí rolník po dobu osm až deset týdnů dojit žádnou krávu.
Blokové telení pochází původně z Nového Zélandu, mezitím nachází v celém světě stále více následovníků. Zejména v Anglii je převzalo mnoho podniků z důvodu extrémně nízké ceny mléka. Na Novém Zélandu se 95 % stád telí v období červenec až srpen. Blokové telení se zde prosadilo především z toho důvodu, že podniky nedostávají od státu žádné subvence a jsou nuceny produkovat mléko za světové ceny (20 až 25 Pf/kg). Proto se mléčná produkce zcela orientuje na růstovou křivku trávy. Na jaře v době bujného vzrůstu trávy jsou všechny krávy na začátku laktace a v zimě stojí všechny krávy na sucho.
Centrálním bodem blokového telení je období inseminace. Na ní závisí, zda otelení v příští sezóně proběhne úspěšně. Vyžaduje se celá pozornost chovatele, aby žádná říje nezůstala nezpozorována, neboť ve vymezeném období 8 až 12 týdnů je jen málo možností k inseminaci zvířat. Nezbytné je důsledné zaznamenávání všech důležitých údajů do speciálního inseminačního kalendáře. Chovatel musí během inseminačního období vícekrát za den pozorovat říje krav. Zde je velkou výhodou to, že se všechny krávy ve stádě dostanou v krátkém období do stadia říjí. Pokusy ukázaly, že na říjící se krávu je ve stádě v průměru 10 výskoků od vrstevnic. Když jsou současně v říji 3 krávy, pak na každou jednotlivou krávu je 20 až 30 výskoků. Pozorování říje je tím velmi ulehčeno.
Během doby telení a inseminace až do konce prosince mají podniky mnoho práce. Od ledna do konce května je v podnicích klidněji, neboť pak již rolníci nemusejí dávat pozor na porody nebo na krávy v říji. Když se koncem května zastaví všechny krávy na sucho, stojí pak dojírna zcela v klidu. Následuje odpočinková fáze pro rolníka a jeho rodinu, která je u všech farmářských rodin velmi oblíbená.