V rámci pátého ročníku mezinárodní zemědělské výstavy PragaAgro 2003 proběhla i čtvrtá celopražská výstava drobného zvířectva zahrnující expozici králíků, holubů a drůbeže. Návštěvníci se mohli pokochat pohledem na více než pět stovek malých zvířat.
Podle slov ředitele výstavy Josefa Trocha se výstava oproti loňsku rozrostla a především zkvalitnila. Obdivovatelé 220 králíků, 328 holubů a drůbeže ve 20 voliérách si tak přišli na své. V rámci výstavy proběhlo také hodnocení zvířat. Králíci se bonitují zhruba v šesti až osmi měsících věku, u holubů je běžný věk okolo půl roku. Mladší zvířata se mohou hodnotit pouze v kolekcích.
Pro maximální stobodový zisk musí mít králík například hmotnost danou plemenem a pohlavím, korektní stavbu těla, typické uši a znatelné tzv. kroužkování (při fouknutí do srsti se podsada projeví jako ucelený kroužek). Samec nesmí mít lalok (považuje se za dědičnou vadu), naproti tomu u samice se malý lalůček toleruje, protože podle Josefa Trocha je dobře záživná a její mláďata dobře přibírají na váze. Dobrý holub by potom měl mít krátký silný zobák, mohutnější hlavu, správný postoj a zelený lesk peří.
Šampionem výstavy králíků se stal samec plemene činčila velká, chovatelky Marie Princové z Prahy-Ruzyně, který dosáhl unikátního zisku 95 bodů. Porota dále udělila deset čestných cen. V kategorii drůbež získala ocenění například plymutka žíhaná, patřící mezi středně těžká plemena, od vystavovatele Víta Vogeltanze z Chlumína, nebo orpingtonka žlutá, kterou dovezl Roman Prišť z Prahy. V kategorii holubů vzbudila zájem návštěvníků plemena moravský pštros, polský rys nebo český stavák.