Syndrom nemoci "šílených krav" se ve Španělsku dotýká i býčích zápasů. Chovatelé býků určených pro koridu jsou pobouřeni, protože španělská vláda rozhodla, že býci zabití v aréně budou spáleni, ačkoli mezi tímto druhem skotu nebyl dosud zaznamenán žádný výskyt BSE.
Ve Španělsku se ročně prodá na 6000 tun býčího masa, jež je považováno za obzvláště chutné. V nadcházející sezóně, která začíná za týden, bude v zemi zabito při 3000 koridách na 11 000 býků. Býci vybraní pro zápasy jsou vždy starší 30 měsíců, a proto patří mezi "rizikový dobytek", jak jej definuje norma Evropské unie.
Chovatelé, toreadoři a milovníci býčích zápasů proti vládnímu rozhodnutí protestují. Španělská vláda odmítla možnost analýzy zabitých býků, což by umožnilo další prodej masa, z čistě praktických důvodů. Podle expertů se maso ze zabitého a "unaveného" býka rychle kazí a navíc četné arény nemají chladící boxy. Pro analýzu všech zabitých býků nemá Španělsko také dost laboratoří.
Chovatelé si jsou vědomi toho, že jeden jediný případ "šíleného býka" v jejich stádu by znamenal katastrofu, a proto jsou ochotni na spalování přistoupit, když jim stát dá odškodnění. To chovatelé odhadují na jednu a půl miliardy peset (přes 300 milionů Kč) za 11 000 býků, kteří v nadcházející sezóně padnou v aréně. Kromě toho požadují, aby ministerstvo zemědělství zajistilo - a financovalo - transport mrtvých býků do spaloven. Býk určený k zápasům by teoreticky neměl být BSE ohrožen, protože jej chovatelé nekrmí masokostní moučkou, která je podle předpokladů vědců příčinou nákazy. Býci určení pro koridu konzumují trávu a přírodní krmivo obsahující obiloviny, luštěniny, sojovou moučku a slunečnice, to vše obohaceno minerály a vitamíny. Krmivo dodávají specializované mlýny.