11.04.2024 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obránci zvířat protestovali před centrálou supermarketu Albert

Před centrálou supermarketu Albert v pražských Butovicích se odehrál protest tzv. Obránců zvířat. Odkazují se na „hrozivé podmínky“ kuřat, chovaných právě pro tento obchodní řetězec.

 Více než 100 zástupců z řad veřejnosti a členů spolku OBRAZ – Obránci zvířat se zde sešlo, aby upozornili na skutečnost, že supermarket Albert vydělává na „zbytečném utrpení“ kuřat, přestože v jiných zemích už s tím prý skončil. Druhý den se protestující shromáždili u tří pražských poboček supermarketu, v následujících týdnech plánují další protesty.

Tichý protest před Albertem byl součástí kampaně Albertova krutost, kterou Obránci zvířat odstartovali na konci března. Jejím cílem je, aby Albert přijal Evropský závazek pro kuřata (ECC).

„Supermarket Albert si je dobře vědom, že veřejnost si pro kuřata přeje lepší podmínky, stále ale odmítá přijmout zodpovědnost a začít situaci řešit. Zatím jsme byli svědky jen toho, jak hází vinu na chovatele nebo dokonce lidi, kteří chtějí životy zvířat zlepšit. Proto budeme v kampani i protestech pokračovat,” vysvětluje situaci koordinátor kampaně Radim Trojan

Názor odborníka na chov drůbeže:

Jaké jsou praktické důsledky pro naše životní prostředí, když chovatelé brojlerů budou používat pomalu rostoucí kuřata spolu s nižší hustotou osazení? Kolik tun krmiva navíc bude muset být vyrobeno a spotřebováno kuřaty, která mohou potřebovat dalších 14 až 21 dní na farmě, aby dosáhli stejné cílové tělesné hmotnosti? Kolik dalších nákladních vozidel bude muset přepravovat krmivo, aby zabezpečily potřeby těchto pomaleji rostoucích hejn? Kolik více vody a energie bude zapotřebí pro každou farmu kuřat, aby byly zajištěny potřeby kuřat vykrmovaných po mnohem delší dobu? Kolik dalších farem a hal bude muset být postaveno a provozováno, aby se zajistilo, že každý týden bude možné vyprodukovat stejný objem kuřecího masa jako v současnosti, protože na každou farmu může být umístěno méně kuřat kvůli nižší hustotě osazení? Jak velké mohou být zvýšené škody na životním prostředí pro zemědělce, pro region a pro zemi? A jak velké škody by byly způsobeny ve světě, kdyby například pouhá čtvrtina kuřat byla produkována podle požadavků ECC?

Více se dočtete v časopise Náš chov*

Ilustrační foto archiv redakce

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down