„Výstava PragaAgro byla největší v České republice počtem vystavovaných zvířat,“ zaznělo při úvodním vystoupení při zahájení výstavy PragaAgro 18. října v Praze, v jejímž rámci se konaly chovatelské výstavy – 3. Národní výstava masného skotu, 2. Celostátní výstava ovcí a koz, 3. Národní výstava prasat a 2. Celopražská výstava drobného zvířectva. Záštitu nad výstavou převzal ministr zemědělství, Agrární komora, Hospodářská komora ČR i Hospodářská komora hlavního města Prahy.
Podle zástupce společnosti ABF, pořadatele výstavy, je pražský areál „branou pro zemědělce do Prahy“. Možnost, jak seznámit nezemědělskou veřejnost s produkcí potravin, přivítal také předseda Agrární komory Václav Hlaváček. Závěr slavnostního úvodu patřil ministrovi zemědělství Janu Fenclovi. Ten uvedl, že sice původně nefandil otevření těchto výstav v Praze, ale jak doslova řekl „…mýlil jsem se“.
Během tří výstavních dnů mohli návštěvníci v počtu přesahujícím deset tisíc shlédnout kolem 250 ovcí a koz, kolem 40 prasat a více než 300 kusů skotu masných plemen. Zemědělské výstavy využily také svazy chovatelů skotu - kombinovaného českého strakatého plemene a dojného holštýnského, s kolekcemi zvířat těchto plemen v počtu do deseti kusů.
Návštěvníci měli možnost navštívit stánky mnoha plemenářských firem a svazů chovatelů. Své produkty v Praze nabízely rovněž krmivářské společnosti, firmy zabývající se prodejem technologií, vybavením stájí a zařízeními pro pastvu. Už tradičně velké expozice mají na výstavě Ministerstvo zemědělství, střední odborná učiliště a školy, ÚKZÚZ, Ústav zemědělských a potravinářských informací a další.
Ve slovenské expozici se na ploše 90 m2 představilo celkem 27 zemědělských a potravinářských firem ze Slovenska. Podle ing. Juraje Grmana ze slovenské hospodářské a potravinářské komory však vystavující cítili určité zklamání, protože v Letňanech nebyly téměř žádné další potravinářské firmy. Slovenská expozice pod záštitou Ministerstva podohospodarstva Slovenskej republiky se těšila zájmu, „škoda, že jsme nevěděli, že je zde možné prodávat,“ uvedl Grman. „Prodej je největší reklama,“ dodal. Slováci podle něho oslovili kolem stovky velkoobchodů s potravinami, ale zda byla pro ně výstava úspěšná, je těžké zatím říci. Účast v příštím roce budou zvažovat podle toho, „jak se bude výstaviště snažit s potravinami.“ Jinak vystavují rovněž na brněnské Salimě, tam získávají 70% dotaci, stánek v Praze byl podpořen 50% dotací od ministerstva.
V průběhu veletrhu udělila odborná porota celkem šest cen jednotlivým expozicím, z toho tři „velké ceny“ Grand prix bez rozdílu pořadí. Za výtvarné řešení expozice a neotřelé formy propagace vztahu člověka k přírodě získaly Grand Prix Lesy ČR, státní podnik Hradec Králové, za expozici Státní politika bezpečnosti potravin cenu dostalo Ministerstvo zemědělství České republiky a za komplexní expozici s ukázkou praktického využití Svaz chovatelů ovcí a koz v ČR. Tři čestná uznání pak patří akciové společnosti MIKROP Čebín za výtvarné ztvárnění expozice s plnohodnotným propojením výstavní a kontaktní části, Bohumilu Nesměrákovi (AB Trading Brno) za širokou nabídku rostlinného materiálu včetně vhodných forem propagace a Střední odborné škole stavební a zahradnické z Prahy 9 za vysoce estetickou expozici s praktickými ukázkami práce žáků zahradnických škol včetně komerčního využití.