07.01.2019 | 01:01
Autor:
Kategorie:

Dojí více než 25 let

První automatizovaný dojicí systém (AMS) byl uveden do provozu na farmě v Nizozemsku v roce 1992. Původně byly dojicí roboty určeny pouze pro malé farmy (50 až 150 dojnic), avšak vzhledem k technologickému pokroku a zvyšujícím se zkušenostem s managementem dojených stád je v současné době AMS zaváděn i na mléčné farmy s více než 500 dojnicemi.

Tématu robotizovaného dojení se ve své přednášce na semináři ve Velké Chyšce věnoval doc. Ing. Petr Kunc, Ph.D., z Výzkumného ústavu živočišné výroby, v. v. i.

Akci Farmářský den – výzkum pro praxi uspořádal Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i., Praha-Uhříněves ve spolupráci se Zemědělským družstvem Velká Chyška a podpořilo ji Ministerstvo zemědělství v rámci České technologické platformy pro zemědělství.

Podle slov Petra Kunce má automatický dojicí systém dvě hlavní přednosti: snížení pracovního zatížení personálu farmy a možnost dojení více než dvakrát denně bez vícenákladů na práci

„Přitom AMS nezahrnuje pouze vlastní robotizované dojení, ale představuje kompletně nový management systém na mléčných farmách,“ uvedl přednášející.

 

Více si přečtete ve Farmáři

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down