29.06.2018 | 12:06
Autor:
Kategorie:

Společnost DeLaval představila nový systém robotického dojení

Asi na osmdesát zájemců z řad chovatelů dojeného skotu přijalo pozvání firmy DeLaval, která 27. června v Agrosalonu Šedivec akciové společnosti Klas Nekoř představila dvě novinky, respektive inovovaný systém robotického dojení čtvrté generace VMS V300 a robotický přihrnovač krmiva OptiDuo.

Ještě než došlo na odhalení výše uvedených inovací, jejichž prezentace proběhla ve stejnou dobu po celém světě, výkonná ředitelka DeLaval, s.r.o., pro východní Evropu Ing. Edit Gergely v krátkosti představila společnost, která je v oblasti dojicí techniky světovou extratřídou.
„Společnost DeLaval byla založena před více jak 135 lety ve Švédsku, kdy si vizionář Gustaf de Laval nechal patentovat odstředivku na mléko. Dnes má společnost DeLaval, která je spolu se společnostmi Tetra Pak a Sidel je součástí Tetra Laval Group, 4500 zaměstnanců a působí na trhu ve více než stovce zemí.
Naše řešení používají každý den miliony chovatelů a farmářů na mléčných farmách po celém světě. Snahou společnosti je, aby farmáři produkovaly kvalitní potraviny, které by jim zajišťovaly profitabilitu. K tomu by měly přispět i dnes prezentované inovace, které současně zajišťují pohodu zvířatům, ale i komfortní pracovní prostředí farmářům,“ uvedla mimo jiné ředitelka společnosti DeLaval pro východní Evropu.
Dvacet let po uvedení svého prvního dojicího robota společnost DeLaval představila nový systém robotického dojení VMS V300, který podle tiskových prohlášení zefektivňuje produkci mléka.
„V uvedeném systému, který představuje dojicího robota čtvrté generace byly zohledněny dvacetileté zkušenosti. V porovnání s předchozím modelem, který společnost DeLaval uvedla na trh v roce 2011, má VMS V300 vylepšený proces dojení s nímž se dosahuje až o deset procent vyššího výkonu s potenciálem převyšujícím 3500 kg nadojeného mléka za den. Díky kombinaci nejmodernější 3D kamery a pokročilého software zajišťuje až 99,8% úspěšnost při nasazování strukových násadců, což přináší až poloviční časovou úsporu. Výsledky testování uvedeného revolučního zařízení na testačních i pilotních farmách dále ukázaly, že má 99% úspěšnost pokrytí struků při dezinfekci, kterou zajišťuje samostatný strukový násadec. A to vše při nižších provozních nákladech. Ještě je třeba uvést, že VMS V300 přichází s novým uživatelským rozhraním InControl, které umožňuje vzdálený přístup k informacím a vzdálenému řízení systému,“ uvedl na adresu nového dojicího robota obchodní manažer společnosti DeLaval, s.r.o., Ing. Petr Hrozek.
Více se dočtete v srpnovém čísle časopisu Náš chov*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down