V červnu se konal 13. ročník populárně-naučné stezky Příběh potravin v areálu šlechtitelské stanice Selgen, a. s. ve Stupicích nedaleko Prahy. Akci připravil Výzkumný ústav živočišné výroby ve spolupráci se společností Selgen a Českou zemědělskou univerzitou, za podpory dalších partnerů – Institut vzdělávání v zemědělství, VŠCHT a CARC.
Hlavním účelem akce bylo přiblížit žákům základních škol cestu potravin – od pěstování surovin až po vědecké a technologické zpracování – a současně ukázat roli výzkumu a moderní vědy v potravinářství.
Do areálu zavítaly přes čtyři stovky žáků z Prahy a Středočeského kraje. Páteční program byl určen výhradně předem přihlášeným třídám – varianta pro veřejnost musela být letos zrušena z preventivních důvodů kvůli slintavce a kulhavce.
Interaktivní stezka zahrnovala 10 stanovišť, pokrývající témata:
Stanoviště nabízela nejen pasivní, ale i aktivní ukázky, vizuální prezentace, videa a experimenty. Žáci plnili zábavné úkoly, doplňovali křížovky a za vyluštěné tajenky získali odměny.
Akce Příběh potravin se letos s ohledem na bezpečnostní opatření vůči SLAK uskutečnila pouze v areálu společnosti Selgen
Velký zájem byl o zemědělskou techniku