28.02.2014 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrosumak patří k evropským firmám

Zemědělská akciová společnost ve Slezsku je vlastněna britskými farmáři. Ale ano, nedivme se, to je dnešní realita. Zeptali jsme se předsedy představenstva a vedoucího živočišné výroby akciové společnosti Agrosumak, co znamená být součástí nadnárodní korporace firem a co obnáší produkovat mléko na Novojičínsku?

Agrosumak má sídlo v Suchdole nad Odrou na okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Společnost působí v katastrech 14 obcí na celkové rozloze 3840 ha zemědělské půdy. Zaměstnává více než sto pracovníků. Obdělávané plochy zasahují do CHKO Poodří a do Přírodního parku Oderské vrchy. Orná půda představuje 3200 ha, 640 ha jsou louky a pastviny. Živočišná výroba je založena na chovu holštýnského skotu. V současnosti se na dvou střediscích chová 1270 krav a dalších dvou obcích je odchováváno 1200 telat a jalovic.

Být součástí většího celku

Předseda představenstva Ing. Václav Majkus a vedoucí živočišné výroby Petr Ficbauer prozradili, že majoritní podíl akcií Agrosumaku vlastní britská společnost založená tamními farmáři. Spearhead International Limited se profiluje jako výrobce vysoce kvalitních zemědělských produktů. Hospodaří napříč Evropou na pozemcích ve Velké Británii, v Polsku, v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. Společnost usiluje o to, aby se dostala na vedoucí pozici v zemědělské prvovýrobě ve Velké Británii, střední a východní Evropě.

Součástí rodiny Spearhead je v ČR také společnost Eurofarms, s. r. o. (4000 ha, Jihlavsko a Táborsko)  a Salix Morava, a. s.  (11 tis. ha v Olomouckém a Zlínském kraji).

Více v březnovém  Našem chovu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down