21.10.2022 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Akce „Hmyzák – velké činy malých tvorů“

Spolek výrobců a zpracovatelů hmyzu připravuje 22. října 2022 v prostorách Podblanického ekocentra a paraZOO Vlašim propagační akci zaměřenou na zvýšení povědomí spotřebitelů a široké veřejnosti o hmyzu jako o nové komoditě živočišné produkce, důležité pro budoucí soběstačnost a udržitelný rozvoj zemědělství v ČR.

Propagace se bude odehrávat v rámci akce „Hmyzák – velké činy malých tvorů“, kterou pořádá Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim. Připraveny budou přednášky o hmyzu, prodejní stánky hmyzích produktů a po celou dobu bude otevřena hmyzí kuchyně a kavárna. Na programu je také konference o hmyzu s významnými českými chovateli a zpracovateli. Návštěvníci se mohou těšit také na zážitkovou hmyzí gastronomii v podání lokálního projektu Broukey – klíč k lepší budoucnosti, a na své si přijdou i děti, pro které bude připraven edukační program zábavnou formou.

Akci zaměřenou na propagaci hmyzu jako hospodářského zvířete pořádá Spolek výrobců a zpracovatelů hmyzu s podporou Ministerstva zemědělství ČR. „Snažíme se rozvíjet nové a zajímavé formy, jak co nejefektivněji seznamovat spotřebitele i odbornou veřejnost se všemi benefity, které používání hmyzu v potravinách a krmivech přináší,“ říká Ivan Papoušek, předseda SVZH. „Jsou to výhody ekonomické ale také environmentální, s velmi výrazným pozitivním dopadem na životní prostředí.“*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down