12.07.2021 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aktuality z činnosti Spolku pro komodity a krmiva

Spolek pro komodity a krmiva (SKK) v tomto roce oslavil již 30 let svého působení. Tato asociace dlouhodobě a stabilně sdružuje na 80 % všech významných výrobců krmiv a krmných směsí v České republice. Mezi členskou základnu patří i tak významné subjekty, že jejich mateřské zahraniční společnosti jsou ve světové TOP 15, co se týče výroby krmiv za rok v metrických tunách. Členy spolku jsou též významné obchodní společnosti i klíčoví výrobci premixů a doplňkových krmiv.

Spolek má své dlouhodobé již letité zastoupení v AK ČR, v PK ČR a také v evropské federaci výrobců krmiv FEFAC, také v COPA COGECA (COPA-COGECA je svazkem dvou velkých zastřešujících zemědělských organizací COPA a COGECA, jde o vůbec nejsilnější zájmovou skupinou pro evropské zemědělce). Zastoupení Spolku v nadnárodních zájmových organizacích považuje SKK za zásadní a prioritní. Asi 60 až 70 % legislativy k nám do ČR aktuálně přichází nařízeními z Bruselu, je proto důležité, abychom na vznik takové legislativy měli přímý vliv, a to právě u zdroje, v místě vzniku, tj. v patřičných orgánech Evropké komise. Proto spolek trvale a velmi dbá na to, aby měl své zástupce a spolupracující organizace přímo v Bruselu, či měl takové české zástupce, kteří tam na potřebná zasedání pravidelně cestují. V současné době má SKK odborné delegáty v pěti výborech FEFAC, jde o patrně nejširší pokrytí vůbec, srovnáváme-li to s jinými členskými zeměmi organizace FEFAC. FEFAC aktivně řeší veškerá nejen legislativní témata s relevantními orgány EU komise. Cílem je, jak již bylo uvedeno, mít vliv a podíl na tvorbě legislativy takovým směrem, který je pro evropské a především naše české krmiváře dobrý, vítaný a žádoucí. SKK je také pravidelně v kontaktu s českými europoslanci. I prostřednictvím nich usiluje spolek o správné prosazování českých krmivářských zájmů přímo v místě vzniku legislativ.

Letošní rok je pro spolek velice pracovní. Své úsilí a snahy zaměřuje především na okruhy, o kterých je přesvědčen, že v budoucnu budou prospěšné nejen pro samotný segment krmiv, ale i pro české zemědělce i potravináře, kteří jsou spolu s SKK součástí celého logicky propojeného řetězce.

 

 

Níže představujeme současná, nejvýznamnější témata spolku...

Bc. Carla Cizova, MBA

výkonná ředitelka,

Spolek pro komodity a krmiva

Kontakt: cizova@spkk.cz

Celý článek autorky najdete v Krmivářství 4/2021, které právě vychází.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down