22.11.2018 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Analýza pohybu a kondice dojnic

Až 50 % zvířat ve stádě mléčného skotu může mít problémy s končetinami. Poruchy motoriky jsou také druhou nejdůležitější příčinou ztrát. Rozpoznání nástupu laminitidy vyžaduje vyškolené a nadané oko majitele hospodářských zvířat. Pravidelné sledování skotu je časově náročné a může být ovlivněno subjektivně, v některých případech způsobuje stres zvířat, protože opakovaná vyšetření a kontroly vyžadují fixaci.

Systém automatické analýzy 3D obrazu od společnosti dsp-Agrosoft GmbH slouží k objektivnímu, bezkontaktnímu měření pohybu dojnic a proto se vyhýbá zbytečným stresovým situacím způsobeným fixací nebo jinými opatřeními. Po každém dojení se zaznamenávají kondiční skóre a vzory chůze (pohybové skóre) krav.

Zvláště u početnějších stád to umožňuje rychlou detekci abnormalit a okamžitá zavádění opatření (např. péče o paznehty). Propojení s programy řízení stád je možné. Díky včasnému odhalení kulhání se zvyšuje celková pohoda zvířat ve stádě. Chovatelé skotu mají k dispozici pro rozhodování o zásazích přesná data. CBS System vyvinutý firmou dsp-Agrosoft GmbH ve spolupráci s Data Service Paretz GmbH (DSP) obdržel od komise stříbrnou medaili.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down