20.03.2019 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ANIMAL TECH již klepe na dveře

Druhý ročník Mezinárodního veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat se budou konat na brněnském výstavišti od 12. května (neděle) do 15. května (středa). Součástí doprovodného programu je Středoevropský veterinární kongres, souběžně se bude konat v Brně také Národní výstava myslivosti.

V uplynulých dvou letech se uskutečnila koncepční změna v zemědělských veletrzích, které se konají na brněnském výstavišti. TECHAGRO se již zaměřuje pouze na rostlinnou výrobu. V roce 2017 vznikl ANIMAL TECH jako platforma pro prezentaci technologií pro živočišnou výrobu. Zájem vystavovatelů o druhý ročník veletrhu ANIMAL TECH jednoznačně svědčí o tom, že tato změna je v souladu s potřebami trhu i firem působících v oboru živočišné výroby.

Hojná účast krmivářů

Po uzávěrce přihlášek vystavovatelů lze konstatovat, že výstavy se zúčastní většina krmivářských firem na trhu, například Mikrop Čebín, Sano, VVS Verměřovice, Schaumann ČR, NTG Agri, Afeed, De Heus, Fides Agro, Mráz Agro a další.

Veletrh, který zanedlouho otevře své brány, nabídne širokou prezentaci technologií pro chov na velkých expozicích, prezentovat se budou firmy Möller, BD Tech, Farmtec, Kovobel, AGE, Brunnthaller-CS.

Chovatelé dojeného skotu mohou vybírat z široké palety dojicí techniky od firem Agro-partner, DeLaval, Kupála, Fullwood, Lukrom, Merkanta a dalších. K vidění bude i velké množství zemědělské techniky, nebude chybět značka John Deere, Kramer, JCB, Merlo nebo závěsná technika od firmy SMS CZ.

Pavilon P bude plný zvířat

ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat budou umístěny v pavilonu P a jeho okolí, v pavilonu F pak uvidíme koně a vše, co s nimi souvisí. Národní výstava myslivosti, prezentace regionálních potravin a včelařská výstava mají své místo v pavilonu G1.

Nejdůležitější částí jsou tradičně šampionáty a soutěžní přehlídky zvířat. Potvrzeno je konání Národního šampionátu holštýnského skotu, Národního šampionátu masných plemen, Národního šampionátu skotu plemene jersey nebo soutěžní přehlídky českého strakatého skotu a normandského skotu.

Český svaz chovatelů masného skotu připravuje na výstavu největší zastoupení zvířat většiny plemen aktuálně chovaných v České republice, předpokládá se účast 250 až 300 jedinců. Budou se konat národní šampionáty těchto plemen: charolais, limousin, aubrac, parthenaise, aberdeen angus, masný simentál, hereford, belgické modrobílé, blonde d´Aquitaine a salers, dexter a piemontese.

 

Připravena je rovněž komentovaná přehlídka a prezentace vybraných masných plemen, která nebudou mít vlastní soutěžní šampionát: bruna d‘Andorra, bazadaise, galloway, gasconne, highland, pizgauer, texas longhorn, vosgienne, wagyu, uckermärker, chianina a dahomey.

 

Na výstavě nebudou chybět ani nejdůležitější plemena ovcí a koz, ukázky stříhání ovcí a dalších chovatelských dovedností týkajících se malých přežvýkavců.

Na výstavě bude zhruba 25 zástupců plemenných prasat. Připraveny jsou rovněž expozice genetických zdrojů hospodářských zvířat.

Bohatý program chovu koní

Pro zájemce o koně bude rovněž připraven bohatý program, například přehlídek chovatelských kolekcí nebo westernové jízdy. Kolbiště pro koně, předvadiště a tribuny budou umístěny v pavilonu F, zde najdou návštěvníci také prodejce jezdeckých potřeb. Zúčastní se spřežení Národního hřebčína Kladruby nad Labem, ve speciálním představení předvedou své dovednosti koně ve službách Policie ČR. Novinkou bude program na podporu hiporehabilitace. Celkově se představí více než 150 koní 20 plemen.

Pořadatelé počítají s podporou organizovaných skupin návštěvníků, a to jak zvýhodněným vstupným od neděle do úterý, tak vstupem zdarma ve středu. Vstupenky za nejvýhodnější cenu je možné koupit už nyní na webu veletrhu ANIMAL TECH.

Podle tiskové zprávy 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down