02.04.2017 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ANIMAL TECH již klepe na dveře

Na veletrhu ANIMAL TECH se představí kompletní sortiment pro chovatele hospodářských zvířat.

Od 11. do 14. května se budou konat na brněnském výstavišti Veletrhy pro chov, myslivost a krajinu. Tento komplex zahrnuje Národní výstavu hospodářských zvířat, Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, Národní výstavu myslivosti a Veletrh udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO.

Projekt Veletrhů pro chov, myslivost a krajinu je mimo jiné reakcí pořadatele na zájem vystavovatelů prezentovat se na veletrhu, který bude více zaměřen na živočišnou výrobu. Proto vznikl veletrh ANIMAL TECH, který se koná souběžně s tradiční Národní výstavou hospodářských zvířat.  Tento koncept oslovil širší spektrum vystavovatelů z oblasti živočišné výroby a rovněž chovatele zvířat. Můžeme se proto těšit na novou tradici, která bude na brněnské výstaviště ve dvouletém cyklu přinášet vše pro chovatele hospodářských zvířat.

Široký výběr technologií pro chovatele

Velmi slibně se vyvíjí Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH. Zhruba tři měsíce před zahájením je přihlášeno na 200 firem z 10 zemí a jejich exponáty představují prakticky kompletní sortiment, který chovatel potřebuje. Velmi reprezentativní zastoupení mají krmivářské firmy, některé z nich vystavují na brněnském výstavišti poprvé nebo po dlouhé době – například De Heus, VVS Verměřovice nebo Sano-Moderní výživa zvířat. Širší zastoupení než v minulých ročnících má také dojicí technika, prezentují se například značky LELY nebo GEA. Významná je účast firem s plemenářskými službami. Z techniky se na výstavišti objeví například nakladače a další stroje pro živočišnou výrobu. Novinkou bude prezentace transportních vozíků pro koně značek Ramzess a Eurobox. Výstavními stánky se představí také vysoké školy, výzkumné ústavy a chovatelské svazy.

 

Doprovodný program Národní výstavy hospodářských zvířat

Národní výstavu hospodářských zvířat a veletrh ANIMAL TECH najdou návštěvníci tradičně v pavilonu P, v pavilonu G1 a na přilehlých volných plochách. Hala G1 je vyhrazena koním, ostatní zvířata budou ustájena v pavilonu P. Členění doprovodného programu vychází z vyzkoušených scénářů minulých ročníků, každý ze čtyř dnů bude věnován konkrétní skupině hospodářských zvířat. Programy v jednotlivých dnech se tedy zaměří na masný skot, holštýnský skot, český strakatý skot, ovce a kozy a koně. Během Národní výstavy hospodářských zvířat proběhnou Národní šampionát holštýnského skotu, Národní šampionáty masných plemen skotu, Národní šampionát skotu plemene brown swiss, Národní šampionát skotu jersey. Zvýšený zájem chovatelů českého strakatého skotu o prezentaci plemene vyvrcholí v neděli Soutěžní přehlídkou českého strakatého skotu. Kromě zmíněných soutěží a šampionátů budou na všech předvadištích probíhat další ukázky, prezentace a soutěže, kromě skotu a koní uvidí návštěvníci také kolekci prasat a různá plemena ovcí a koz.

Obsah „koňácké G jedničky“ se průběžně upřesňuje, několik měsíců před výstavou jsou potvrzena plemena hafling, minihorse a muránský norik. Celkově bude prezentováno okolo 100 kusů koní. V doprovodném programu souvisejícím s koňmi uvidí návštěvníci například vozatajství, ukázky práce chladnokrevníků nebo westernové ježdění.

K Národní výstavě hospodářských zvířat bude patřit i včelařská výstava v pavilonu F s včelími produkty, potřebami pro včelaře a programem pro začínající i zkušené chovatele včel. Připravuje se i soutěž medovin a program pro děti, a samozřejmě také prodej včelích produktů. Prodávat se ostatně budou i farmářské a regionální potraviny.

Na víkend budou připraveny také programy pro veřejnost, například ukázky zpracování vepřového masa nebo rožnění býka. Podrobný doprovodný program je k dispozici na webových stránkách výstavy.

Boj proti suchu

V termínu Veletrhů pro chov, myslivost a krajinu absolvuje svou premiéru Veletrh udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO. Vysychání krajiny je doslova den ode dne palčivějším problémem a zejména zemědělci, ale také obce, potřebují co nejvíce informací o jeho řešení. Proto byl tento veletrh zařazen právě k chovatelským akcím. Expozice vystavovatelů NATUR EXPO BRNO najdou návštěvníci v pavilonu F, kde bude umístěno také pódium pro odborný doprovodný program a centrální expozice. Cílem akce je soustředit na jedno místo osvětu, prezentaci řešení, možnosti financování i fórum pro odborné přednášky a diskuze. Hlavní výhodou akce je pak to, že sama přichází za zemědělci a že adaptační opatření prezentuje především jako praktická a vyzkoušená řešení. Na akci spolupracují odborné instituce a vysoké školy.

Národní svátek myslivců

Myslivost je zálibou mnoha zemědělců a patří k činnostem, které pečují o život v krajině. Proto Národní výstava myslivosti patří jak k výstavě hospodářských zvířat a veletrhu ANIMAL TECH, tak k veletrhu NATUR EXPO BRNO. Na návštěvníky bude čekat široký sortiment od potřeb pro myslivost po pobyt v přírodě, trofeje, preparáty, interiérové doplňky, pódiový program a nejrůznější ukázky. Myslivost se bude prezentovat také jako péče o volně žijící zvěř.

Výhodné vstupné pro autobusové zájezdy

Stejně jako v minulých ročnících přicházejí organizátoři s výhodnými podmínkami pro organizované autobusové zájezdy. Hlavním benefitem je především snížené vstupné, které je pro letošek stanoveno na 60 korun.

Aktuální informace na www.vystavazvirat.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down