11.05.2019 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ANIMAL TECH otevírá své brány

Druhý ročník Mezinárodního veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat otevírá své brány na brněnském výstavišti 12. května a potrvá do 15. května.

ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat budou umístěny v pavilonu P a jeho okolí, v pavilonu F pak uvidíme koně a vše, co s nimi souvisí. Národní výstava myslivosti, prezentace regionálních potravin a včelařská výstava mají své místo v pavilonu G1.

Nejdůležitější částí jsou tradičně šampionáty a soutěžní přehlídky zvířat. Bude se konat Národní šampionát holštýnského skotu, Národní šampionát masných plemen, Národní šampionátu skotu plemene jersey a brown swiss nebo soutěžní přehlídky českého strakatého skotu a normandského skotu. Český svaz chovatelů masného skotu připravuje na výstavu největší zastoupení zvířat většiny plemen aktuálně chovaných v České republice, předpokládá se účast 250 až 300 jedinců.

Po uzávěrce přihlášek vystavovatelů lze konstatovat, že výstavy se zúčastní většina firem na trhu.

Výstavní plocha je plně obsazena

Na veletrhu bude možnost zakoupit mimo jiné kvalitní preparáty a krmiva pro zvířata. Z krmivářských firem se např. představí expozice firmy VVS, která nabízí širokou paletu výrobků pro výživu přežvýkavců, hlavně dojeného skotu, ale také koní. Jedná se v první řadě o minerálně-vitamínová krmiva, která se aplikují na farmě do směsné krmné dávky dále o chráněné krmné tuky na bázi palmového oleje, mléčné krmné směsi pro telata a zdroje tekuté energie založené na směsích glycerolu a melasy.

Pokud řešíte investice do výstavby v živočišné výrobě, může vás zaujmout nabídka firmy S.O.K. stavební, s. r. o. Společnost realizuje stavby pro skot, prasata, drůbež, dále kruhové nádrže, silážní žlaby, hnojiště, sklady obilí, výrobní haly i víceúčelové sklady. Veškeré dodávky ocelových konstrukcí a prefabrikovaných dílců dodává včetně montáže.

Zabýváte se reprodukcí prasat? Pak by vám neměl ujít trenažér na inseminaci prasat od společnosti Selko. Na veletrhu jej uvidíte v ukázkových blocích. Umělá prasnice slouží pro výcvik inseminačních techniků v bezpečném prostředí před prací se skutečnými zvířaty. Chovatelům prasat je určena i nabídka od společnosti Profivit, spol. s r. o. V Brně představí např. náhražku kolostra pro selata, pro první ošetření a výživu do tří dnů věku, tak doplňkovou krmnou směs pro prasnice před porodem pro prevenci MMA syndromu.

Nejen technologie, ale také financování je v zemědělství klíčové, a proto na Animal Techu najdete expozici Moneta Money Bank. Představí kompletní nabídku produktů pro zemědělských sektor. K dispozici bude i bankomat pro výběr hotovosti.

Jedním z vystavovatelů veletrhu bude i Kovobel, výrobní družstvo, které datuje svou historii už od roku 1966. Tradiční český výrobce systémů pro chov drůbeže nabídne návštěvníkům technologické zařízení pro chov nosnic.

Chovatelům skotu bude k dispozici i poradenství týkající se reprodukce skotu. Přináší jej mimo jiných i společnost GGI Czech, s. r. o., která se zabývá prodejem inseminačních dávek, tvorbou připařovacích plánů a již zmíněným poradenstvím. S plemenitbou skotu vám poradí i Natural, česká plemenářská firma, která provozuje inseminační stanici býků v Hradištku pod Medníkem.

Na veletrhu najdeme také technologie pro precizní zemědělství, které vystavuje firma AgriTechnika CZ. Jde zejména o NIR zařízení od výrobce Dinamica Generale, které dokážou během několika vteřin vykonat analýzu výživových parametrů krmiv.

Aby bylo krmivo kvalitní, musí se samozřejmě dobře skladovat a sledovat. S tím přichází na trh firma NutriVet, s. r. o., která přiveze sortiment biologických a chemických konzervačních přípravků.

Firma DüKa Czech, s. r. o., poradí chovatelům, jak získat měkkou, hygienicky nezávadnou a suchou podestýlku pro hospodářská zvířata.

Zařízení pro snadné krmení telat při individuálním ustájení v boudách nabídne firma Best Cover. V pojízdném zařízení Milk Taxi se mléčná krmná směs namíchá a ohřeje na požadovanou teplotu.

Výživou telat se zabývá i společnost Trewit, s. r. o. Na veletrhu představí novinku pro snadné měření hustoty kolostra.

Na své si přijdou i příznivci westernového stylu a módy. Nové vzory klobouků, opaskových spon, šátků, kabátů, obuvi, košil a dalších doplňků přiveze do haly F rodinná firma Western – JAAN manželů Navrátilových.

V pavilonu koní nebudou chybět veterinární přípravky. Kvalitní českou řadu nabízí firma Topvet, která si zakládá na kvalitě použitých surovin a jejich kombinaci pro využití potenciálu účinných látek. Výsledkem jsou produkty pečující o koně s maximální účinností a vysokým aplikačním komfortem. Do řady Topvet for horses patří kategorie péče o kopyta, péče o kůži a srst, doplňková výživa, péče o klouby, vazy a šlachy a přírodní repelenty.

Doplňky pro jezdce a koně a veškeré vybavení nabídne návštěvníkům také známá brněnská firma Obluk. V posledních letech se zaměřuje na široký sortiment pro ježdění westernové a rekreační, ale v sortimentu najdete i anglickou výstroj a módu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down