11.09.2000 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

APARESIN forte gel

Mezi nejlepší vystavované exponáty z oboru Živočišná výroba, kterým byl udělen Zlatý klas patřil exponát APARESIN forte gel, vyráběný v PPS Agro a.s. Strachotín, okres Břeclav. Tento přípravek byl vyvinut v součinnosti s Vývojovým pracovištěm pro výživu zvířat v Hustopečích.

Oceněný exponát APARESIN forte gel slouží k prevenci a terapii poporodních paréz. Je určen pro dojnice, u nichž lze po podání dosáhnout optimální hladiny makroprvků před porodem a bezprostředně po porodu. Svým složením zabezpečuje omezení, zpravidla až vyloučení poporodní obrny. Gelová konsistence umožňuje zejména snazší dávkování přípravku.
Jak nám sdělil ředitel společnosti Josef Šedivý, firma představovala na výstavě i další nově vyvinuté přípravky, mezi které patří GLUKEMIN forte gel – tekutý glukoplastický přípravek gelové konzistence určený pro normalizaci metabolických procesů, zejména k prevenci ketóz a jejich terapii u přežvýkavců, přípravky řady AQUAKAR – tekuté přípravky s L-karnitinem a dalšími účinnými látkami určené pro závodní koně, tažné psy, závodní chrty, poštovní holuby a další. Výrobky této řady zlepšují tělesnou kondici zvířat, jejich užitkovost, utilizaci volných kyselin a chrání buněčné membrány během fyzického výkonu. Zvyšuje výkonnost svalstva, odolnost proti stresu a podporuje imunitní systém. Všechny přípravky řady AQUAKAR jsou aplikovány v napájecí vodě. Využití takto aplikovaných přípravků je pohotovější a rychlejší ve srovnání s tradiční formou aplikace do pevné složky krmné dávky.
Na zemi živitelce představovali Strachotínští I dalšími přípravky řady ACIDOMID, sloužící k okyselení napájecí vody, určené pro králíky, drůbež, krůty, pštrosy nebo ACILAMIN - konzervační přípravek s baktericidními účinky určený ke stabilizaci tekutých mléčných krmiv ve výživě telat. Velmi širokou řadu produktů z PPS Agro uzavírají tekuté minerální doplňky. Jde se o vodorozpustnou formu makro a mikroprvků pro jednotlivé kategorie zvířat. Vyrábí se ve stabilním složením pod názvem TMD nebo tzv. individuální tekuté minerální doplňky jejichž složení je sestaveno na základě podkladů o složení krmné dávky (optimalizačního výpočtu krmné dávky, profilového metabolického testu, chemického složení krmiv a dalších vyšetření souboru zvířat).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down