02.06.2017 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Automatická kruhová dojírna – budoucnost pro české farmy?

S hledáním kvalitní pracovní síly na mléčných farmách je to složité. Společnost GEA zautomatizovala proces dojení na velkých kruhových dojírnách, což nabízí i nové možnosti pro větší české farmy. Zařízení představil na výstavě Animal Tech Ing. Jan Novák, manažer prodeje GEA Farm Technologies CZ, spol. s r. o.

„Kruhová dojírna DairyProQ klade zásadní důraz na komfort a welfare dojnic. Díky optimálnímu procesu získávání mléka, kam patří i správná péče o vemeno a struky a taky všechna důležitá vyhodnocení kvality mléka u každé dojnice, zajistí tato kruhová dojírna ty nejlepší podmínky pro dosažení optimálního nádoje a pro udržení co nejlepšího zdravotního stavu celého stáda,“ uvedl Jan Novák.

Základním rysem DairyProQ jsou oddělené, na sobě nezávisle pracující moduly dojicího místa, každý s vlastním nasazovacím ramenem. Tento systém umožní opětovné nasazení v kterýkoliv okamžik, a zaručí tak možnost kdykoliv pokračovat v dojení. Pokud bude jeden modul dočasně mimo provoz, dá se příslušné dojicí místo zablokovat až do provedení opravy. Ostatní místa fungují nerušeně dál.

Veškerá technologie je skryta ve sloupku robustní konstrukce, který odděluje jednotlivá dojicí stání. Umístění dojicích modulů na kruhové dojírně DairyProQ zároveň umožňuje volný pohodlný přístup dojiče ke zvířeti a k vemeni.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down