14.10.2021 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Automatické dojení pro velké mléčné farmy – jde to i jinak

Společnost DeLaval 6. října představila pomocí webináře nový koncept automatického dojení pro velké mléčné farmy. VMS Batch milking system by se dal přeložit jako „systém skupinového dojení VMS“ nebo také „VMS dojení po skupinách“. Koncept se snaží spojit všechny výhody, které poskytuje robotické dojení v plně automatickém boxu, s výhodami pravidelného podojení celého stáda, jež je praktikováno při využití klasických dojíren.

Jak uvedl Robert Jensen ze společnosti DeLaval, zatím přešlo na robotické dojení jen málo chovatelů velkých stád. „Vyžaduje to totiž zásadní změnu strategie a řízení stáda, je třeba změnit management krmení, řízení reprodukce nebo také významnou rekonstrukci stávající stáje. Většina automatických systémů byla zatím založena na dobrovolnosti – tedy kráva sama rozhodovala, kdy se půjde podojit,“ sdělil Robert Jensen s tím, že dobrovolný systém lze dobře praktikovat u menších stád.

 S novým konceptem skupinového dojení DeLaval VMS mohou i velcí chovatelé dojeného skotu využívat výhody dojicích robotů a přitom téměř zachovat stávající management stáda. Jde o koncentraci několika automatických dojicích boxů na jednom místě (v dojícím centru), kam se krávy chodí podojit po skupinách v určitou pravidelnou denní dobu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down