13.04.2022 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Automatický systém stlaní

Na třech farmách společnosti AGROMAP s velmi odlišným technickým zázemím si mohli před časem čeští chovatelé prohlédnout automatický systém stlaní Strohmatic z produkce rakouské firmy Schauer (Zemědělec č. 13). Tři tato zařízení instalovala uvedená společnost v zimovištích masného skotu a také ve stáji pro 240 býků ve výkrmu. Celkem si rakouskou technologii užívá na 640 zvířat, jejich počet ale v příštím roce ještě stoupne.

„Plně automatický systém stlaní Strohmatic řeší dlouhodobý nedostatek pracovních sil v živočišné výrobě a výraznou úsporu provozních nákladů,“ říká Stefan Dieplinger z rakouské firmy Schauer. „K jeho největším výhodám patří úspora lidské práce, času i slámy a s ohledem na bezprašnost i lepší životní prostředí zvířat a jejich zdraví. Jde o flexibilní zařízení vhodné do starých i moderních stájí.“

Zařízení Strohmatic určené k rozdružení slámy, jejímu drcení na délku 1,5 až 4 cm a k distribuci do stájí je vhodné pro všechna hospodářská zvířata. Jeho základem je rozdružovač balíků se dvěma horizontálními protiběžnými pádlovými válci a na dně umístěný šnekový dopravník o průměru 400 mm. Toto zařízení si poradí s velkými válcovými nebo hranolovými balíky slámy, ale i s volně loženou slámou. Její maximální vlhkost by neměla překročit 14 % a délka stébel 35 cm.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 15.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down