24.11.2015 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bioklimatologie zvířat slavila výročí

Významné jubileum 50 let České biologické společnosti a Slovenské bioklimatologické společnosti a 30 let České bioklimatologické společnosti – sekce bioklimatologie zvířat oslavili v listopadu účastníci vědecké konference s mezinárodní účastí Aktuální otázky bioklimatologie zvířat 2015. Akce se konala v prostorách brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Brně.

Přítomní se dozvěděli o tom, jaký vliv má na kvalitu mléka čistota povrchu těla dojnic. „Znečištěné struky a vemeno zvyšují možnost průniku bakterií strukovým kanálkem do vemene, čímž následně narůstá nebezpečí zvýšení počtu somatických buněk v mléce. To může vyvrcholit až vznikem subklinické mastitidy nebo klinické infekce vemene. Správná hygiena vemen je proto základem prevence mastitid a snížení možnosti znečištění syrového mléka po dojení,“ řekl doc. MVDr. Pavel Novák z firmy Tekro, spol. s r. o., Praha.

Řešila se také stále aktuální problematika welfare v chovech hospodářských zvířat nebo biosekurity. Tedy soubor všech činností, které směřují k omezení rizika zavlečení nebezpečných mikroorganizmů a škůdců způsobujících onemocnění na farmě, v líhni či zpracovatelských provozech.*

 

Více informací přinese týdeník Zemědělec

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down