21.03.2002 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bonbón z mléka, zdravá pochoutka pro nejmenší selata

Krmivo Bonni-M, bonbón z mléka, bylo vyvinuto za účelem co nejdříve provádět příkrm sajících selat a tím dosáhnout vyšší hmotnosti při odstavu. Díky tomu je možno provádět odstav dříve (například v 21 nebo 28 dnech věku selat). Je všeobecně známo, že selata v prvních dnech života přijímají nejraději mléko prasnice. Proto musí mít výživa, předkládaná jim již v prvních dnech, dobrou chuť a vysokou stravitelnost všech komponentů. Musí mít rovněž odpovídající aromatické a chuťové substance, které selata přitahují.

Zkoušky provedené se Sano Bonni-M v Německu a v Polsku potvrdily, že díky speciálním složkám obsaženým v Sano Bonni M selata:
1. začínala přijímat směs již v prvním týdnu života,
2. přijímala směs velmi dobře a s chutí,
3. při odstavu měla selata o 0,5 až 1 kg vyšší hmotnost,
4. bylo docíleno lepšího vyrovnání vrhů,
5. odstavovaná selata byla pěkná, vyrovnaná a zdravá.

Díky tomu bylo možné brzy, již ve 3. až 4. týdnu života, selata odstavovat. Protože selata dobře přijímala a využívala předkládané krmivo, měla při odstavu vyšší hmotnost (v 28. dnu života 28 kg).

Sano Bonni M se velmi dobře osvědčuje v nejlepších chovech
Zkoušky provedené v Polsku (například v Družstevním agropodniku Witkowo) ukázaly, že Sano Bonni-M se v praxi výborně osvědčuje. Vedoucí chovu prasat zjistil, že selata již v prvních dnech ráda přijímala Bonni-M. Pro selata je v prvních dnech nejdůležitější chuť a krmivo musí obsahovat lehce stravitelné složky. Díky tomu selata takové krmivo nejen ráda přijímají, ale především dobře rostou. Spotřeba Bonni-M na sele není velká, pohybuje se obvykle jenom kolem 1,0 kg pro první období odchovu. V tomto období selata dokonale využívají krmivo, proto se velmi vyplatí použití kvalitní směsi, protože vynaložené náklady se vždy vrátí. Sano Bonni-M se používá pouze do dvou dnů po odstavu, protože se nedoporučuje po odstavu krmit větší množstvím lehce stravitelných složek. Proto je třeba po odstavu používat jiné krmivo, které je sestaveno například na bázi Sano Suggi nebo Protamíno Piggi. Velmi dobrých výsledků při krmení selat s využitím Bonni-M docílili rovněž v AR Kraków.

V celkovém hodnocení je možno konstatovat, že Sano Bonni-M nejenže pokrývá potřebu mladých, intenzivně rostoucích selat, ale také umožňuje rychlejší a plynulejší přechod z období sání na období krmení pevným krmivem. Díky tomu je možno odstavovat selata již ve věku 3 až 4 týdnů.
Ing. Martin Kaas, České Sano

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down