27.09.2021 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cena časopisu Náš chov

Při slavnostním zahájení Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně měli redakce zemědělských časopisů vydavatelství Profi Press možnost udělit ocenění. Náš chov se v nabídce firem snažil nalézt něco opravdu přínosného pro živočišnou výrobu. A zdá se, že jsme našli.

Redakce časopisu Náš chov se rozhodla udělit cenu přístroji Puli-Sistem F71, který velice usnadňuje práci na dojírně, protože dokáže účinně a rychle očistit struky, dezinfikovat a stimulovat mléčnou žlázu. Výrobcem je společnost Puli-Sistem, sídlící v Cremoně. Vystavovatelem byla společnost Lacto Pro, s. r. o., která má výhradní zastoupení.

Konkrétně jde o systém několika kartáčků rotujících v komoře, kam se vstřikuje voda a dezinfekční roztok. Každý struk lze tedy jednoduchým a účinným způsobem očistit a stimulovat. Mycí systém F71 má ergonomickou rukojeť a je vyrobena z velmi odolných materiálů proti mechanickému poškození.

Aplikace roztoku se zapíná pevně na několik sekund, takže ošetření je standardizováno pro každý struk. Pistole je umístěna na hadici, kterou prochází pohon kartáčků a dezinfekční médium. Pro odlehčení práce lze na pistoli připevnit lanko a navijákem, takže obsluha může pistoli jednoduše pustit z ruky. Přístroj lze instalovat do všech typů dojíren.

Přístroj zvyšuje efektivitu práce na dojírnách, neboť nahrazuje několik činností v jednom jednoduchém kroku. Utěrky se tedy nepoužívají.

Jak prozradil jednatel společnosti Lacto Pro, s. r. o. Ing. Jiří Klos zařízení zlepšuje hygienu získávání mléka, nabízí optimální stimulaci spouštění mléka a je účinné proti mastitidám. Překvapivá je také poměrně nízká spotřeba vody – asi jeden litr na 5 až 6 dojnic. Společnost nabízí ještě přístroj s označením F488, obohacený o jeden kartáček. Italský výrobce prý označuje své produkty podle typu vozů Ferrari.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down