15.09.2005 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cena za fytogenní krmná aditiva

Nejlepší vybrané exponáty, které navíc splňují i náročná ekologická kritéria, soutěžily na Zemi živitelce v Českých Budějovicích o Zlatý klas s kytičkou. Za skupinu Živočišná výroba si jej z výstaviště letos odvezla šumperská společnost Delacon Biotechnik ČR za fytogenní krmná aditiva.

Podle Ing. Miroslava Šimerdy jsou fytogenní krmná aditiva Aromex ME Plus a BiostrongG 510 jsou určena pro zlepšení užitkovosti a snížení produkce amoniaku. Aplikují se velmi jednoduše zamícháním do krmné směsi. Není náhodou, že jde v historii firmy již o druhé ocenění na českobudějovickém agrosalonu touto prestižní cenou. S myšlenkou přírodních, fytogenních řešení stimulace růstu a redukce tvorby amoniaku u hospodářských zvířat přišla totiž firma Delacon jako první na světě již před dvaceti lety a dnes patří v tomto oboru ke světové špičce jak z hlediska účinnosti, tak z hlediska sortimentu výrobků.
Přípravek Aromex ME Plus je určen pro kategorii výkrmu prasat a Biostrong 510 pro všechny kategorie drůbeže. Jde již o třetí generaci fytogenních krmných aditiv firmy, která splňují nejpřísnější požadavky na kvalitu a bezpečnost používání.
Vyrábějí se speciálně vyvinutou metodou mikroenkapsulace, která zaručuje odolnost v procesu výroby krmných směsí a dlouhodobou účinnost v průběhu skladování. Jednotlivé účinné látky pochází výhradně z přírodních zdrojů a mají certifikaci bio pro použití v organickém zemědělství. Systém kontroly kvality výrobků je zajištěn certifikáty ISO 9001 : 2000, GMP+ (Good Manufactoring Practise - Správná výrobní praxe) a QS (Quality and Safety - Kvalita a bezpečnost).
Výrobky tedy splňují nejpřísnější kvalitativní měřítka, která odběratelům zajišťují nejen standardní složení, účinnost, bezpečnost používání, ale i zpětnou dohledatelnost. Vysoká kvalita oceněných výrobků a schopnost zlepšit parametry užitkovosti a zároveň snížit produkci amoniaku minimálně o 48 % svědčí o tom, že jde o moderní krmná aditiva, kterými je možné šetrně a zároveň účinně řešit aktuální problémy živočišné výroby s vysokým ekonomickým efektem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down