11.10.2004 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

České derby

České derby, nejvýznamnější domácí test tříletých anglických plnokrevníků, vyhrál 27. června na pružné dráze ve Velké Chuchli favorizovaný ryzák Darsalam. Hřebce reprezentujícího stáj Turan kazachstánského filmového režiséra Ardaka Amirkulova v dostihu bezchybně vedl žokej Stanley Chin, narozený v Hongkongu.

České derby, nejvýznamnější domácí test tříletých anglických plnokrevníků, vyhrál 27. června na pružné dráze ve Velké Chuchli favorizovaný ryzák Darsalam. Hřebce reprezentujícího stáj Turan kazachstánského filmového režiséra Ardaka Amirkulova v dostihu bezchybně vedl žokej Stanley Chin, narozený v Hongkongu. Trenérem vítěze připravovaného v Mostu je Arslangirej Šavujev s ruským pasem. Darsalam se narodil 24. dubna 2001 v irském Liscannor Stud Limited, jeho otcem je plemeník Desert King a matkou úspěšná Moonsilk. A
ejlepší kůň 84. ročníku Českého derby začal svou kariéru loni na britských drahách, ale ve dvou startech se neumístil. Letos si všechno vynahradil a do startovního boxu tak vstupoval s kontem 936 750 Kč za tři první a jedno druhé místo (mimo jiné totiž vyhrál i Freudenauer Derby ve Vídni). Pražský triumf zajistil stáji Turan dalších 1 150 000 Kč. Darsalam absolvoval trať 2400 metrů za 2:30,28 minuty, což je druhý nejlepší čas v historii našeho derby. Druhý King Marc (Wrbna Racing) byl poražen o tři a čtvrt délky. Třetí skončil Stin (Stáj Luka – Mandak), čtvrtý polský Jan Hetman (Czubaryk) a pátou dotaci si zajistila nejlepší ze tří startujících klisen, Mainly Monroe (Rainbow Racing). Ani jeden z uvedených koní se nenarodil v českém chovu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down