15.09.2005 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

České tekuté doplňky z Hustopečí

V kategorii Živočišná výroba získala ocenění zlatým klasem společnost Aquamid, s. r. o., za doplňkové krmivo do vody Profitin. Český výrobcem sídlí v Hustopečích a velkou část produkce uplatňuje na trzích Evropské unie.

„Profitin zvyšuje profit ve výkrmu brojlerů,“ vysvětluje Radek Kozák z Aquamidu. Přípravek je součástí ucelené řady v nabídce. Pro rozmnožovací chovy je určený Carnibreed. V Německu je již odzkoušen a v současné době jej testují v líhních Mach. Testy v Německu ukázaly, že významně zvyšuje líhnivost vajec asi o 2,5 kusu jednodenního kuřete na nosnici za snáškové období. Kuřata jsou vitálnější. Carnibreed obsahuje L-karnitin, extrakty z bylin a další účinné látky. Další v řadě výrobků je Carnistart, který pomáhá nastartovat výkrm jednodenních kuřat. Snižuje rovněž počty uhynulých jednodenních kuřat. Obsahuje opět L-karnitin, vitamin E, C, B 12, mikroprvky i bylinné extrakty. Již zmíněný Profitin, oceněný zlatým klasem, obsahuje L-karnitin, bylinné extrakty, vitamin C, B12, hořčík, vápník, sodík a sorbit. Lze jej úspěšně zařadit i v případech, kdy je míra užitkovosti ohrožena například v důsledku stresu, změny krmiva a vysokých teplot. Cena 195 Kč za půl litru přípravku, který se dávkuje do 1000 litrů vody, je výhodná. Často vychází ekonomicky lépe než samotný vitamin C. Nejvyššího efektu je možné dosáhnout aplikací řady přípravků ve všech stupních chovu, od líhní po výkrm.
Všechny produkty firma vyrábí v provozech v Hustopečích a okolí. „Zaměřujeme se na výrobu, prodej směřujeme přes naše partnery, kterými jsou například Mikrop Čebín, ZBCHS Slušovice a další,“ vyjmenovává Radek Kozák. Převážná část produkce však putuje na západní trhy Evropské unie. Předností produktů je jednoduchá aplikace tekuté formy do napájecího systému. Výrobky nezanášejí napájecí systém. Specifická technologie výroby, jejímž autorem firma je, umožňuje vytvoření vysoce účinných forem perfektně rozpustných ve vodě. Pokud jde o suroviny spolupracují se světovým výrobcem L-karnitinu Lonzou , firmami Lohmann Animal Health, Roche, BASF a dalšími. „Nepoužíváme syntetické formy, ale nativní L-karnitin,“ uvádí jako další přednost zástupce oceněné firmy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down