28.02.2023 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Český zemědělský holding ADW koupil Karlovu pekárnu

Karlova pekárna, síť maloobchodních prodejen a čtyři výrobní provozy, které zásobují pečivem Brno a okolí, mění po 30 letech majitele. Novým vlastníkem se v únoru 2023 stal český zemědělský holding ADW. Společnost tak zůstává nadále v českých rukou. Plánuje zachovat regionální pekárenskou výrobu včetně pracovních míst.

Nový byznys chce propojit se svou dosavadní zemědělskou činností. Záměrem je zpracovávat v pekárně vlastní obilí a mák, prodej výrobků vlastní mlékárny a lokální farmářské produkty.

„Chceme dát lidem možnost jíst každý den to, co v naší domovině vypěstujeme,“ říká Miroslav Anděl, jeden ze dvou majitelů ADW. „Dává nám smysl péci chléb z obilí, které vyrostlo na našich polích. Chceme využít přirozený potenciál našeho regionu. Je hospodárné v dnešní době zkrátit dodavatelský řetězec a svou činností přispívat k potravinové soběstačnosti ČR.“

Co nejkratší cesta z pole na Váš stůl,“ tak by se dalo shrnout motto firmy.

„Jako zemědělci víme, že správně obhospodařovaná půda poskytuje živiny a energii rostlinám, ty zvířatům a člověku. Tam, kde živiny ve zdrojích chybí, není kvalitní ani výživa lidí,“ vysvětluje firemní vizi Aleš Vala, druhý z majitelů ADW. „V ADW měříme obsahy stravitelných živin v půdě, v krmivech, věnujeme se preciznímu zemědělství, minimalizujeme používání minerálních hnojiv a zemědělské chemie, a přitom dosahujeme výborných výsledků. Věříme, že moderní zemědělství má za úkol vrátit přirozenou výživovou hodnotu do našich potravin,“ objasňuje Aleš Vala myšlenku propojení zemědělského holdingu se sítí pekáren.

Podle tiskové zprávy ADW*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down