09.11.2015 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cesta na Balkán je prošlapaná

České vyspělé stájové technologie, zástupci českých firem s propagačními materiály, ministr zemědělství Marian Jurečka s doprovodem či točené české vyhlášené pivo vytvářeli slavnostní atmosféru Dne nové technologie, který v polovině října uspořádala společnost Agrico Třeboň při dokončení nové porodny prasnic a odchovny selat. Ač by se mohl leckdo domnívat, že se akce konala v České republice, přítomnost české velvyslankyně v Srbsku Ivany Hlavsové, zemědělského diplomata pro Srbsko a další země západního Balkánu Pavla Svobody i všude znějící srbština dávaly tušit, že český nebo moravský venkov to asi nebude.

Tušení bylo správné. Den nové technologie se uskutečnil přibližně 650 km od sídla třeboňské společnosti – v srbském Žarkovci nedaleko malebného městečka Sombor.

České výrobky a české firmy mají v Srbsku, stejně jako v celé bývalé Jugoslávii, stále velice dobré jméno, a proto zde mají dveře otevřené i společnosti Farmet Česká Skalice, ZDT Nové Veselí, STS Olbramovice a Kovobel Domažlice, jejichž zástupci se Dne nové technologie zúčastnili. Nejen uvedeným společnostem prošlapala cestu do Srbska třeboňská společnost Agrico, která na tamním trhu působí už téměř třináct let. Za tu dobu se podílela na rekonstrukci či výstavbě více než 70 stájových objektů. Od malých stájí pro 25 prasat až po velké provozy s 2000 tisíci zvířat, které vybavila jak kompletní stájovou technologií, tak jen jejími prvky, jako jsou krmné systémy, hrazení, ventilace a podobně. Právě flexibilita je pro třeboňskou společnost příznačná, neboť dokáže skloubit moderní stájové systémy s téměř všemi požadavky investorů. A proto o ně nemá ani na Balkáně nouzi.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 46.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down