20.12.2016 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čeští chovatelé plemene limousin jedou na pařížskou SIMU

Vskutku historickou událost připravují čeští chovatelé plemene limousin, kteří se chystají dobýt Paříž. Tři vybraní chovatelé tohoto francouzského plemene se totiž rozhodli účastnit se se svými zvířaty pařížského zemědělského veletrhu SIMA-SIMAGENA, který je výkladní skříní francouzského zemědělství. Každoročně se tohoto agrárního veletrhu na konci února zúčastní tisíce návštěvníků z celého světa – odborníků i laiků, ale i politických špiček včetně francouzského prezidenta. Ukázat svá zvířata na této prestižní výstavě nosí naši chovatelé v hlavách již delší dobu, ale teprve nyní se jejich účast jeví celkem reálně.

Na konci srpna po skončení limousinké speciální výstavy v Českých Budějovicích totiž přední francouzský odborník Jean-Luc Kress osobně navštívil některé české chovy a v nich předvybral několik zvířat, která jsou kvalitativně na takové výši, aby se mohla této francouzské výstavy zúčastnit a důstojně zde Českou republiku reprezentovat. S blížícím se termínem výstavy gradují samozřejmě i přípravy celé akce, aby se tento sen mohl stát realitou. Největší překážkou je v tuto chvíli především rozdílná nákazová situace, zejména pak pokud jde o výskyt katarální horečky ovcí (bluentongue). Zatímco Francie je této nemoci doslova plná a vakcinace jede naplno, u nás se toto onemocnění již delší dobu naštěstí neobjevilo a očkování je naopak zakázáno. Probíhají proto jednání s vrcholnými zástupci veterinárních správ z obou zemí tak, aby byl tento problém odstraněn a čeští chovatelé se poprvé v historii mohli ukázat v kolébce chovu tohoto druhého nejpočetnějšího plemene.

Souběžně s jednáními týkajícími se veterinárních požadavků se připravuje rovněž logistika dopravy, mediální podpora a také hledání zdrojů na financování celé akce. Kdo někdy něco podobného pořádal, dobře ví, že to není nic jednoduchého. Přesto zprvu skoro až bláznivý plán postupně dostává jasnější obrysy a víra, že vše nakonec dobře dopadne, je na místě. Pokud byste chtěli tuto akci jakkoliv podpořit (finančně, materiálně či mediálně), budeme velice rádi. Zorganizování podobné akce nemá u masného skotu doposud obdoby, proto neváhejte a přidejte se k týmu, který u toho bude.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down