27.03.2003 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čeští vědci přivezli zlato

(kře) – V tvrdé konkurenci XI. ročníku International Congress in Animal Hygiene (konal se v hlavním městě Mexika) získal jednu ze „zlatých“ příspěvek českých vědců o vlivu stájového prostředí na termoregulaci skotu.

Společné dílo doc. MVDr. Pavla Nováka, CSc., prof. MUDr. Ludvíka Nováka, DrSc. (Veterinární a farmaceutická univerzita Brno), Ing. Ivany Knížkové, CSc. a Ing. Petra Kunce (Výzkumný ústav živočišné výroby, Praha – Uhříněves) bylo vyhodnoceno jako nejlepší vědecká práce představená formou posteru.
„Zaměřili jsme se na studium interakce mezi organismem dojnic a stájovým prostředím v průběhu různých klimatických období roku,“ řekl Zemědělci docent Novák. „Vědecký výbor kongresu i další účastníci označil jako zásadní přednosti práce prezentaci problému a výsledků, výstižnou diskusi, vědecký obsah i stručnost vyjádření při využití limitovaného prostoru pro posterové sdělení.“
Přednesená problematika představuje originální metodický přístup k hodnocení jednoho z aktuálních problémů chovu vysokoprodukčních dojnic. O výsledky práce (zejména o termografické snímky těl dojnic v jednotlivých ročních obdobích) projevila zájem univerzita v nizozemském Utrechtu. Jejich využití v české praxi by mělo zlepšit podmínky pro zajištění pohody zvířat, ale také snížit náklady na výstavbu stájí a jejich vybavení.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down