26.11.2000 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelé ovcí a koz mají vlastní odbytovou organizaci

„Do roku 2005 by se měly navýšit stavy bahnic z dosavadních 40 000 až na 160 000,“ uvedl při zahájení mezinárodní konference „Chov ovcí a koz v předvstupním období do Evropské unie“ Ing. Vít Mareš, tajemník Svazu chovatelů ovcí a koz v ČR.

V souvislosti s plánovaným navýšením stavů je ovšem třeba zabezpečit i odbyt produktů z chovu ovcí, tedy masa, mléka, ale i plemenných a chovných zvířat. I za tímto účelem byla dne 1. června 2000 založena odbytová společnost OVEKO, a. s., která svoji činnost zahájila 1. září t. r. „Aby se předešlo obavám z nežádoucího využití prostředků či „vytunelování“společnosti, je majoritním akcionářem společnosti Svaz chovatelů ovcí a koz v ČR. Akcie nemají charakter veřejně obchodovatelných cenných papírů a jsou vyhrazeny pouze pro chovatele ovcí a koz v rámci ČR“ sdělil týdeníku Zemědělec Ing. Karel Mašek, ředitel a. s.
Za cíl si Oveko, a. s. klade zajistit svým členům odbyt jatečných jehňat a kůzlat, ale i zpracovaného masa – tedy vykostěného a eventuálně vakuově baleného, dále plemenných a chovných zvířat, kozího a ovčího mléka a výrobků z něho a do budoucna se uvažuje i o zajištění odbytu vlny, při kterém bude Oveko úzce spolupracovat s již existujícím Odbytovým družstvem Romney.
„Oveko není přímým obchodním partnerem, není tedy naší povinností zajisti kompletní odbyt našim členům a už vůbec ne nečlenům. Členy odbytové společnosti Oveko, a. s. se mohou stát jak fyzické, tak právnické osoby Snažíme se samozřejmě o co nejširší členskou základnu a členům chceme zajistit nejen odbyt, ale i zisk. Při tom budeme samozřejmě zvýhodňovat naše akcionáře, ale jestliže se na nás obrátí i nečlenové, v rámci našich možností jim pokusíme zajistit tytéž služby, ale nemohou počítat s takovými výhodami jako členové,“ vysvětlil shromážděným chovatelům Ing. Karel Mašek.
Zájemci o členství a akcie mohou kontaktovat kancelář společnosti na adrese Oveko, a. s. Stallichova 3, 140 00, Praha 4, tel.: 02 – 692 96 96.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down