11.10.2004 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelská Evropa

Evropská výstava králíků, holubů, drůbeže a drobných hlodavců se koná jednou za tři roky a letos se její XXVII. ročník poprvé odehraje v hlavním městě České republiky, Praze.

Chovatelská Evropa
míří tentokrát do Prahy

Evropská výstava králíků, holubů, drůbeže a drobných hlodavců se koná jednou za tři roky a letos se její XXVII. ročník poprvé odehraje v hlavním městě České republiky, Praze.
Pořadatelem akce se stal z pověření Evropského chovatelského svazu, založeného v roce 1938, Český svaz chovatelů (ČSCH). Ten je již 26 let členem zmíněné organizace.
„Očekáváme, že se v halách Pražského výstavního areálu představí nejméně 18 000 zvířat z patnácti zemí. Nejvíce reprezentantů by měla mít Spolková republika Německo,“ uvedl Ing. Jaroslav Kratochvíl, CSc., předseda Ústředního výboru ČSCH a viceprezident Evropského chovatelského svazu.
Návštěvníci se mimo jiné dočkají předvedení exkluzivních barevných rázů (především holubů a drůbeže) i plemen, která se u nás běžně nechovají. Atraktivní bude rovněž expozice drobných hlodavců, kde němečtí a rakouští hosté slibují předvedení jinde nevídané škály morčat. Součástí výstavy je také prezentace komerčních firem s nabídkou zboží majícího vztah k venkovu, respektive potřeb k zabezpečení chovatelských zájmových aktivit. Nezanedbatelný prostor dostanou v Letňanech pochopitelně i včelaři.
Výjimečnost akce zdůrazňuje fakt, že tři následující ročníky Evropské výstavy už jsou přiděleny – po Praze následují německé Lipsko (2006), slovenská Nitra (2009) a nakonec i Nizozemsko (2012). To muselo připravený ročník loni v Zuidlarenu zrušit vzhledem k nákazové situaci u drůbeže.
Pořádající ČSCH očekává až 20 000 domácích a zahraničních návštěvníků.
Záštitu nad XXVII. Evropskou výstavou převzali předseda vlády České republiky a ministr zemědělství.
Hlavním mediálním partnerem výstavy je vydavatelství Profi Press a jeho tituly týdeník Zemědělec a měsíčníky Náš chov a Farmář, které mimo jiné věnují i čestné ceny vítězným chovatelům

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down