06.11.2021 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chytré míchací krmné vozy

Příprava krmné dávky, její kvalitní zamíchání a založení na krmný stůl, to jsou důležité faktory ovlivňující produktivitu a efektivitu celé živočišné produkce. Společnost Sgariboldi již mnoho let vyrábí míchací krmné vozy s různými technologiemi míchání, tak aby si mohl vybrat každý to, co mu nejlépe vyhovuje. Italská firma navíc úzce spolupracuje se zemědělci a jejich poznatky z praxe neustále zapracovává do nových generací svých strojů.

O novinky proto není nouze. Už v loňském roce firma u všech svých samojízdných strojů vyměnila straší pohonné jednotky za nové motory se systémem úpravy spalin plnící normu Stage V. Letos se inovace dotkly kabiny a novinkou je i řada velkokapacitních krmných vozů. V České republice krmné vozy Sgariboldi zastupuje společnost Magrix s.r.o.

V Itálii patří ke strojům průmyslu 4.0

Každý, kdo zná společnost Sgariboldi, ví, že stála včela inovací a technologického pokroku. Celkem vlastní třiatřicet mezinárodních patentů. Není tedy divu, že v dnešní době digitalizace se tímto směrem pustila i společnost Sgariboldi. Bohužel zatím tyto technologie zůstali jen na domácím trhu, nicméně vzhledem k sílícímu trendu tomu tak nejspíš nebude napořád.

Jde o to, že výrobce Sgariboldi dostal certifikát, jenž jeho stroje zahrnuje do produktů na italském seznamu IDUSTRY 4.0 a zvýhodňuje jejich nákup. To hlavní, díky čemu jsou samojízdné stroje Sgariboldi součástí „Průmyslu 4.0“, je především použití cloudového rozhraní přístupného z jakéhokoli počítače, které umožňuje v reálném čase sledovat všechny funkce a výkon stroje, a to jak hydraulických částí, tak dieselového motoru. Vyvinutý software rovněž umožňuje shromažďovat všechna sledovaná data, včetně spotřeby paliva, a optimalizovat celkovou účinnost stroje.

Nová chytrá kabina

Společnost posunula laťku komfortu o úroveň výš, když ve spolupráci se společností Tritecnica uvedla na konci roku 2020 na trh novou kabinu I-Cab 2. I-Cab 2 je inteligentní kabina druhé generace, která se vyznačuje inovativním designem a konstrukcí a vybavena je celou řadou vyspělých technologií. Kabina je k dispozici pro všechny samojízdné krmné vozy Sgariboldi.

Na začátku byl ambiciózní projekt s mnoha cíli. Nová kabina měla řidiči nabídnout to nejlepší na trhu, například technologie, které jsou známé z řad výkonných traktorů, ale v samojízdných krmných míchacích vozech ještě nikdy uplatněny nebyli. Kabina měla být také prostornější, pohodlnější a měla zajistit intuitivní a snadné ovládání celého stroje včetně přizpůsobení automatických řezacích a míchacích programů. Projekt trval přibližně rok a podíleli se na něm lidé jak ze společnosti Sgariboldi tak Tritecnica.

Autor: Martina Karásková 

Celý článek najdete v Našem chovu 11/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down