Menu
O nás
Časopisy
Zemědělské časopisy
Zemědělec
Úroda/Agronom
Mechanizace zemědělství
Náš chov/Krmivářství
Zemědělský týdeník
Roľnícke noviny
Města a obce
Moderní obec
Komunální technika
Odpady
Energie 21
Veterinární medicína
Veterinářství / Veterinární klinika
Zahradnictví a floristika
Zahradnictví
Floristika / Profi Florista
Předplatné
Tištěné předplatné
Digitální předplatné
Naše projekty
Zemědělec roku
Komunální projekt roku
Medica Veterinaria
Naše výstavy
Den zemědělce
Naše pole
Celoslovenské dni poľa
Dny zahradní a komunální techniky
Naše TV
TV Zemědělec
TV Municipal
TV Floristika
TV Roľnické noviny
Archiv
Agro - Obchod
Kontakty
zavřít
e-shop
Vyhledávání
Prohlédnout
Menu
Dojený skot
Masný skot
Prasata
Drůbež
Ovce a kozy
Výživa zvířat
Zdraví zvířat
Technologie
Ostatní
Právě vychází
Videa
Kalendář akcí
zavřít
Filtrovat
Rubrika
Všechny rubriky
bionafta
biopotraviny
CAP
Dojený skot
Drobnochovy
Drůbež
Ekonomika
EU
GMO
Katalogy
Komerční prezentace
Koně
Kožešinová zvířata
Krmivo
Krmivo>petfood
Legislativa
Masný skot
maso
Mléko
nákupy a internet
Nezařazené
novela zákona proti týrání zvířat
Odchov telat
Ostatní
Ovce a kozy
Pastva
petfood
Plodnost
potraviny
Prasata
reprodukce
Ryby
sale
Šlechtění
Smart farming
Technologie
Včely
Výstava
Výživa zvířat
Výzkum
webinář
welfare
Zahraničí
Zdraví zvířat
Zemědělství
Životní prostředí
Autor
Všichni autoři
Fialová Zuzana
Fuka Vladislav
janakonecna
Jedlička Martin
Ježková Alena
Křepelka Jiří
Martina Karásková
Petr Pavel
Profi Press
Prýmas Lukáš
Velechovská Jana
21.05.2001 | 22:00
Využití radiofrekvenčního identifikačního systému EURO I.D. TROVAN u hospodářských zvířat
Probíhající změny struktury zemědělské prvovýroby vyžadují užití nových technologií pro řešení vyvstávajících problémů. Mezi současné trendy patří přechod k volnému ustájení skotu i stále se rozšiřující extenzívní chov masných plemen. Také silně akcentovaná hrozba přenosu BSE nastoluje potřebu jednoznačného řešení prevence jejího šíření a ochrany spotřebitele v celosvětovém měřítku.
Kategorie:
Nezařazené
21.05.2001 | 22:00
Plemeno ovcí oxford down
V České republice se v důsledku transformace zemědělství v chovu ovcí uplatňuje principiální strukturální přestavba odvětví. Chov ovcí je jednoznačně zaměřen na masnou užitkovost s tím, že cílem je produkce kvalitního jehněčího masa. Jestliže v roce 1990 se v ČR masná plemena na celkové struktuře genofondu podílela necelým 1 %, tak v současné době je jejich podíl již prakticky třetinový. V otcovské pozici se chová těchto pět plemen: berrichon du Cher, charollais, oxford down, suffolk a texel. Jejich současný význam v rámci populace masných plemen lze vyjádřit v relativním zastoupení v uvedeném pořadí (%): okrajově - 61 - 7 - 22 a 10. Pro pastevní systémy zaměřené na produkci jatečných jehňat vyšších hmotnostních kategorií se osvědčuje chov nebo užitkové křížení s plemenem oxford down.
Kategorie:
Nezařazené
21.05.2001 | 22:00
Rozbor stavu šlechtění českého strakatého skotu
Jak se již v posledních letech stalo tradicí, můžeme ve výsledcích kontroly užitkovosti dojeného skotu sledovat každoroční nárůst produkce mléka i jeho sledovaných složek. Toto je jistě pozitivní zjištění, ale je také třeba hledat jeho příčiny. Je zřejmé, že jich bude hned několik. Mezi nejdůležitější určitě bude patřit zlepšení úrovně výživy a krmné techniky, změny v ustájení a samozřejmě celý komplex chovatelských opatření, který je zahrnován pod pojem management stáda.
Kategorie:
Nezařazené
21.05.2001 | 22:00
Výsledky šlechtitelského programu v chovu prasat
V souvislosti se zavedením aparativní klasifikace, při níž jsou jatečné půlky zařazovány do jednotlivých jakostních tříd na základě procentického podílu svaloviny objektivně stanoveného moderní přístrojovou technikou, si řada producentů jatečných prasat klade otázku jak obstojí český šlechtitelský a hybridizační program. V následujícím sdělení se pokusíme na základě konkrétních argumentů a praktických provozních výsledků nastínit odpověď na danou otázku. Jedním ze základních cílů v chovu prasat je ekonomicky efektivní produkce výkonných finálních hybridů odpovídajících svými parametry požadavkům producentů, zpracovatelů a konzumentů.
Kategorie:
Nezařazené
21.05.2001 | 22:00
Ústřední evidence v chovu anglického plnokrevníka
Ústřední evidence u plemene anglický plnokrevník zahrnuje tyto položky :
Kategorie:
Nezařazené
21.05.2001 | 22:00
Informace o ústřední evidenci drůbeže
S platností nového plemenářského zákona od 1. 1. 2001 dochází k řadě změn ve vedení ústřední evidence drůbeže. Do současné doby ústřední evidence drůbeže zahrnovala všechny populace používané ve šlechtění a rozmnožování drůbeže a závaznými podklady pro její vedení byly protokoly o uznání šlechtitelského, prarodičovského či rodičovského chovu, evidence o kontrole užitkovosti v uznaných chovech, evidence užitkovosti v testovacích zařízení a hlášení o dovozech chovné drůbeže.
Kategorie:
Nezařazené
21.05.2001 | 22:00
Plemenářský zákon, chov plemenných ryb a jejich evidence
Od počátku letošního roku vstoupil v České republice v platnost zákon č. 154/2000 Sb. o šlechtění, plemenitbě a evidenci hospodářských zvířat a o změně některých souvisejících zákonů (plemenářský zákon). K tomuto zákonu byly dosud vydány dva prováděcí předpisy, a to vyhláška MZe ČR č. 471/2000 Sb., kterou se provádějí ustanovení tohoto zákona o šlechtění a plemenitbě (s přílohami k vyhlášce) a vyhláška MZe ČR č. 33/2001 Sb. o odborné způsobilosti k výkonu některých odborných činností ve šlechtění a plemenitbě hospodářských zvířat.
Kategorie:
Nezařazené
21.05.2001 | 22:00
Luke - síla dvaceti generací v rodokmenu
Rychlý propad, ale i grandiózní návrat. Špičková stavba končetin, vynikající produkce mléka i bílkovin. Vynikající synové, kteří boří hranice v plemenných hodnotách pro mléko a bílkovinu a posunují standardy pro nové otce býků. To vše představuje jeden z nejdiskutovanějších býků - Luke.
Kategorie:
Nezařazené
21.05.2001 | 22:00
Proč používat biologické silážní prostředky
Biologické silážní prostředky pro zlepšení kvasného procesu se značkou jakosti DLG obsahují účinné mléčné baktérie. Jsou dávkovány tak, že v závislosti na druhu silážního prostředku připadá asi 100 000 až 1 milión zárodků mléčných bakterií na gram krmiva. U biologického silážního prostředku Sano Labacsil je to 1 milión zárodků na gram krmiva. Z hlediska kvality a počtu mléčných bakterií jsou tedy při použití takového silážního prostředku vytvořeny velmi dobré podmínky pro mléčné kvašení. Mléčné baktérie, které potřebují jako potravu cukr, ovšem představují pouze jeden z mnoha faktorů působících na kvašení. Rovněž vyloučením přístupu kyslíku jsou podporovány mléčné bakterie a eliminováni někteří škůdci kvašení, kteří potřebují kyslík.
Kategorie:
Nezařazené
20.05.2001 | 22:00
Rybářství na úrovni, s nejistotou v zádech
Začátek května byl ve znamení ryb: Jižní Čechy absolvovaly XI. ročník Vodňanských rybářských dnů, spojený tentokrát s oslavou 80. narozenin místního Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického, patřícího Jihočeské univerzitě. Obě instituce byly rovněž pořadateli mezinárodní konference. Profilový referát o současnosti a výhledu českého produkčního rybářství měl Ing. Václav Šilhavý, správní ředitel Rybářského sdružení ČR.
Kategorie:
Nezařazené
<< Předchozí
1
…
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
…
712
Další >>
deník / newsletter
Přihlásit se k odběru
The form was sent successfully.
An error occured.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Pro čtenáře
Předplatné
Dárkové certifikáty
E-shop
Pravidla FB soutěže
Fotosoutěž
Akce
Pro autory
Pokyny pro autory
Redakční rady
Formulář pro oponenty
Pro inzerenty
Ceník inzerce
Price list
Partnerské organizace:
AK ČR
ZS ČR
ASZ ČR
SMA ČR
SDZT
GDPR
Facebook
Kontakt
Copyright ©
2023
Profi Press s.r.o.
cross
menu
chevron-down