21.05.2018 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Co nabízí Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun

Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun nabízí zájemcům o veterinární a zemědělský obor velkolepé možnosti. Podle toho, co nám její ředitel Ing. David Hruška prozradil, v Lanškrouně se podařilo vytvořit vzdělávací centrum, jakýsi „stát ve státě“, kde jsou jeho občané spokojeni.

Chtějí-li vaše děti studovat obor agropodnikání či veterinářství na středoškolské úrovni, určitě  by neměly vynechat návštěvu Lanškrouna a zeptat se na podmínky přijetí.

Škola zaujme na první pohled svým dobře situovaným areálem. Leží sice ve městě, ale na jeho okraji, kde přímo na školu navazuje areál školního statku, arboreta a obhospodařovaných pozemků.

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj, a to již od  roku 2001, kdy kraj převzal tuto úlohu po Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

„Naše škola má vytvořené velmi dobré podmínky pro zajištění ubytování, stravování a volnočasových aktivit. Vlastníme domov mládeže s kapacitou 200 ubytovacích míst, jídelnu, objekty pro praxi a sportovní areál. Součástí vzdělávacího systému je i školní statek a moderní nově vybudované veterinárně zemědělské centrum. Spolupracujeme se zemědělskou praxí, výzkumem a vysokými školami. Získali jsme statut cvičné školy České zemědělské univerzity v Praze, vlastníme také certifikát Ministerstva zemědělství ČR pro vzdělávání (Centrum Odborné Přípravy). Patříme mezi zakládající členy neziskové vzdělávací instituce Agrovenkov,“ na úvod představil školu její absolvent a současný ředitel Ing. David Hruška a dodal, že škola, původně regionálního významu, se zejména díky orientaci na chov koní a veterinární obory stala institucí s celorepublikovou působností.

Více v Našem chovu 6/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down