02.04.2024 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Co představí Techagro 2024?

Výstaviště v Brně otevírá své brány pro příznivce zemědělské techniky, lesa a využití biomasy již 7. dubna. V pavilonech P, F, G a Z a na přilehlých volných plochách se představí především zemědělská technika pro rostlinnou výrobu, chytré technologie, nebude chybět obor včelařství ani malá ukázka hospodářských zvířat.

Tentokrát bude výstava začínat v neděli 7. dubna a končit ve čtvrtek 11. dubna.

Hlavním výstavním artiklem veletrhu Techagro bude zemědělská technika pro rostlinnou výrobu. Novinky značky Massey Ferguson na své expozici předvede Austro Diesel. Vystaví inovované traktory, žací stroje a sklízecí mlátičky. Na sezonu 2024 značka připravila novou řadu traktorů MF 9S, jde celkem o šest modelů s výkonem od 285 do 425 hp. Návštěvníci uvidí také traktory značek Kubota, Claas, Antonio Carraro a Zetor.

Traktory a další zemědělskou techniku vystaví například Agrotechnika Vaněk, Solis, Agrotrans, WTC Písečná, Emmarol a další. Významně bude zastoupena také malá zemědělská technika, kterou vystaví např. značky Seco, Agzat, Dakr, Vari, Šálek, Dvořák – svahové sekačky, postřikovače – například AGRIO MZS. Tradičně bude část výstavní plochy patřit komunální technice – Laski, Tomi Truck a další nebo technice pro vinaře – například Oslavan Agro, Synpro.

Obsazen bude také sektor dopravní a manipulační techniky – Unimog, Agrafa, Agrovo. Nebudou chybět ani krmné vozy Cernin a další.

S technologiemi pro posklizňovou úpravu přijedou v dubnu na brněnské výstaviště také firmy Navzas, FARMIX, Alvan Blanch Czech, AGROING BRNO, ROmiLL AGRICULTURE nebo SIAGRA. Z dalších vystavovatelů lze jmenovat například Köckerling se stroji pro zpracování půdy, Lemken se secími stroji, CRS Marketing s dopravní a zemědělskou technikou a P & L se zemědělskou a lesnickou technikou. Představí se také čtyřkolky a UTV pro zemědělce a lesáky, které najdeme u firmy AT-Bryss.

 Chytrá farma znamená budoucnost

Součástí veletrhu Techagro se v letošním roce vůbec poprvé stane nový projekt Chytrá farma. V rámci něj se na jednom místě sejdou zajímaví farmáři a instituce, kteří mají dlouholeté zkušenosti se zaváděním precizního zemědělství do praxe. Ti nasdílejí své zkušenosti během diskuzí k jednotlivým tématům, nebo budou k dispozici na stanovištích. Cílem je, aby si farmáři, kteří Chytrou farmu navštíví, odnesli konkrétní praktické informace, které je posunou v efektivnosti a udržitelnosti.

Vymezený prostor pro Chytrou farmu bude v apendixu pavilonu F, kde se každý den budou konat dva odborné bloky k tématům precizního zemědělství. Během nich se představí spousta zajímavých hostů z praxe, jako například Jindřich Šmöger (SIUZ), Ing. Jakub Elbl Ph.D. (JTZE), Ondřej Hnilička, DiS. (Eurofarms AGRO-B, s. r. o. - JTZE), Ing. Josef Čejka (ZD Dolní Újezd a.s), Ing. Marcel Herout, Ph.D. (Zemědělské obchodní družstvo Olešník, Adventa s.r.o.), a další, které doplní zástupci akademické obce jako doc. Ing. Vojtěch Lukas, Ph.D. (Mendelu), doc. Ing. Milan Kroulík, Ph.D., (Centrum precizního zemědělství – ČZU) a řada dalších.

Přislíbena je také účast zástupců Oddělení půdy z Ministerstva zemědělství, kteří pracovali na protierozní vyhlášce a v jednání je i krátká návštěva ministra zemědělství.

V rámci Chytré farmy představí například společnost Leading Farmers dosud nejvýkonnější polní robot na našem trhu AgXeed AgBot 5.115T2. Jde o pásový stroj o výkonu 115 kW, který je skutečným robotickým traktorem, může pracovat s jakýmkoliv nářadím, jež utáhne výkonově a první kus už v ČR dokonce pracuje. Dále přiveze první ultrapřesný postřikovač Ecorobotix ARA, řízený prvky umělé inteligence, který rozeznává jednotlivé plevele a postřik cílí jen na ně. Prezentovat se bude také společnost Skymaps, s. r. o., která využívá technologie dálkového průzkumu Země a pokročilou obrazovou analýzu pro získávání informací v precizním zemědělství.

Představí se také firma Technotrade, která v rámci vývoje zemědělského robota úspěšně otestovala vlastní řešení autonomního režimu pojezdu „Follow Me“. V tomto nastavení stroj následuje předem určenou osobu, tzv. leadera (vodiče), a pohybuje se automaticky v závislosti na jeho rychlosti a poloze, při čemž od něj zároveň udržuje bezpečný odstup. Stroj tedy samočinně zrychluje, zpomaluje a zatáčí přesně podle toho, jak se před ním vodič pohybuje.

Revoluční bezdrátovou aplikaci látek a monitoring porostů pomocí dronů představí firma 3gon. Jejich dron s multispektrální kamerou a softwarem pro vyhodnocení a vytvoření aplikačních map je kompatibilní s všemi dostupnými palubními systémy jako například: MyJohnDeere, Case, New Holland, AGCO, Trimble, ClAAS, Amazon, CCI, Müller, Topcon, Deutz-Fahr, Valtra či Kubota. V projektu Chytrá farma představí OCTO Technology správu dat přes cloudové řešení tak, aby data bylo možné řídit odkudkoliv a v reálném čase. Dále zde budou vystavovat své novinky společnosti Datamars, WinFAS software s.r.o., World from Space, s. r. o., a řada výzkumných institucí.

Další program a exponáty

Souběžně s veletrhem TECHAGRO se uskuteční lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a veletrh BIOMASA, který je zaměřen na energetické využití lesní a zemědělské biomasy. V myslivecké části veletrhu SILVA REGINA jsou pro návštěvníky připraveny mimo jiné výstavy trofejí a pódiový program.

Z oblasti pro živočišnou výrobu nebude chybět někteří výrobci krmných vozů.

V rámci doprovodného programu proběhne na výstavišti sněm Agrární komory ČR a odborná konference zaměřená na klimatickou změnu a zemědělství.

V pavilonu G1 se bude konat tradiční velká včelařská prodejní výstava, rovněž se zde budou prezentovat a prodávat české potraviny. Ukázku nejvýznamnějších hospodářských zvířat najdete na volné ploše K.

Sdílení novinek

„Tradiční výstavnictví prošlo v posledním desetiletí obrovskými změnami. Doba a spotřebitelské chování se proměňují a tomu se musí přizpůsobit i veletrhy. Ne jinak je tomu u Techagra. A právě proto jsme přišli s projektem Chytrá farma, protože věříme, že značka Techagro je ideální platformou pro sdílení největších novinek a zajímavostí z praxe napříč celým zemědělským sektorem,” řekl k projektu Lukáš Helan, obchodní ředitel společnosti Veletrhy Brno.

Výstaviště bude otevřeno denně od 9 do 18 hodin, ve čtvrtek do 16 hodin, nejvýhodnější vstupenky pro individuální návštěvníky lze koupit na webu veletrhu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down